Hyundai Assan büyük oynuyor

 Hyundai Assan büyük oynuyor

UMIT KARAARSLANHyundai, Türkiye’de uzun süre beklenen yatırım hamlesini gerçekleştiriyor. Eylül ayından itibaren İzmit fabrikasında i20 modelinin yanında 1.1 milyar TL yatırımla yeni i10 modelini üretmeye hazırlanan Hyundai Assan, 200 bine ulayacak üretim kapasitesiyle Koreli markanın Avrupa küçük oto üretim merkezi oluyor. Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan, yeni i10 modeliyle birlikte tüm Avrupa ülkelerinin de dahil olduğu 30’dan fazla ülkeye ihracat yapacaklarını belirterek, “Hyundai Assan’ın ihracatı 1.2 milyar TL’den 3 milyar liraya yükselecek” dedi.
Karaarslan, bu önemli hamlenin Hyundai’nin Türkiye’de üçüncü bir modeli üretme şansını da yükseltiğini belirtti.

Yeni Santa Fe için Türkiye’ye özel motor
Modellerindeki zengin donanım seviyeleriyle Türk tüketicisinin en çok ilgi gösterdiği markalardan birisi olan Hyundai’nin Türkiye’de üretilen yeni i20 modeli ve küçük sedan segmentinin başarılı temsilcisi Accent Blue’nun, 2013 yazını yepyeni donanımlar ve özelliklerle karşıladığını belirten Karaarslan: “bizim amacımız dünyanın en çok satan markası olmak yerine, dünyanın en beğenilen ve arzu edilen markası olmak, Türkiye’de yürüttüğümüz paralel çalışmalarla ömür boyu müşteri bağlılığı yaratıp satış ve satış sonrasında Müşteri Memnuniyeti’nde 1 numara olmak. Hyundai’nin popüler SUV modeli Santa FE de Türkiye için gün sayıyor. Yeni Santa FE, Türkiye için özel olarak geliştirilen 2,0 litre hacmindeki dizel ve otomatik motor ile Haziran ayı sonundan itibaren ithal edilmeye başlanacak.” diye konuştu. 2009-2010 yıllarında Hyundai’nin 17 bin lira olan vergi öncesi araç başı fiyatının şimdilerde 27 bin lira civarında olduğuna dikkati çeken Karaarslan, “Bunu da tüm ürün gamlarımızı yenileyerek sağladık. Böylelikle Hyundai için oluşmuş olan ‘ucuz otomobil’ algısı değişti. Bizim amacımız sürdürülebilir pazar paylarına ulaşmak. İstikrarlı büyüyerek pazar payı elde etmeye çalışıyoruz” dedi.

Türkiye çapındaki güçlü bayi teşkilatıyla ilgili açıklama da yapan Karaarslan “Bu konuda yoğun iyileştirme çalışmaları yapıyoruz ve markamızın değişen ve gelişen dinamizmi doğrultusunda güçlenmeye devam ediyoruz. Müşterilerimizden bu anlamda olumlu geri dönüşler alıyor ve markamız adına hem sadık hem de yeni müşteriler yaratmak adına çok verimli sonuçlar alıyoruz. Ürünlerimizin ulaştığı yüksek kalite ve güvenlik seviyesi, etkin satış-pazarlama aktivitelerimiz ve 5 Yıl Garantili Ultra Servis, müşteri bağlılığı programımız olan Blue Card, Before Service, havalimanındaki servis, kapınızdaki servis ve Hyundai Kasko gibi birçok satış sonrası argümanımızla müşterilerimize en iyi ürün ve hizmetleri sunuyoruz.” dedi.

“Son 3 yıl içinde tamamiyle yenilenen model gamımızın iki önemli oyuncusu olarak ix35 ve i30 modellerimiz sayesinde markamızın üstün teknolojisini geniş kitlelere yaymayı planlıyoruz. Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda Türkiye ve Avrupa için ürettiğimiz i20 modelimizde de müşteri beklentileri doğrultunda kısa bir süre önce navigasyon gibi yeni özellikleri tüketicimize sunmaya başladık. Accent Blue’da da artık navigasyon, yeni 1.4 litre hacmindeki benzinli motor ve LED entegreli farlar gibi özellikler bulunuyor.” derken Hyundai’nin motorsporlarındaki faaliyetlerinden de söz eden Karaarslan “i20 WRC modelimiz, U-20 Dünya Kupası boyunca TT Arena’da özel kurulan alanımızda sergilenecek ve markamızın dinamizmini yansıtacak. Ancak turnuva öncesinde bu özel aracımızı ilk sizlerle paylaşmayı istedik. Gelecek sezon parkurların tozunu attıracak olan i20 WRC’nin, hem markamızın hem de Türkiye’de üretilen i20 modelimizin gururunu yaşatacağına inancımız sonsuz.” dedi.
Bu arada FIFA ile 2022 yılına kadar olan anlaşma doğrultusunda Dünya Kupası dahil olmak üzere tüm FIFA organizasyonlarının Resmi Sponsoru olan Hyundai, 21 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında ülkemizde yapılacak 20 Yaş Altı (U-20) Dünya Kupası’nın da resmi sponsorlarından birisi olacak. Türkiye’nin 7 şehrinde yapılacak turnuva boyunca kullanılacak 112 adet aracı geçtiğimiz haftalarda FIFA’nın resmi organizasyon komitesi olan Türkiye Futbol Federasyonu’na teslim eden Hyundai, böylece tüm FIFA, organizasyon ve federasyon yetkililerinin, hakemlerin ve görevlilerin taşınmasını sağlayacak.

FIFA U-20 Dünya Kupası 2013, dünya çapındaki 24 ülkenin 20 yaş altı milli takımının katılımıyla İstanbul, Kayseri, Trabzon, Rize, Gaziantep, Antalya ve Bursa’da gerçekleştirilecek. Turnuva boyunca Hyundai’nin Equus, Genesis, i40, i30, ix35 ve H1 modelleri kullanılacak.

1 Yorum

  • Hyundai büyük oynasın da i20 navigasyon sis farı mağduriyetini gidersin.

Bu yazı yorumlara kapalıdır.