Hyundai Assan’da araç teslimatı öncesi kontroller dijitalleşiyor

 Hyundai Assan’da araç teslimatı öncesi kontroller dijitalleşiyor


Modern ve yenilikçi anlayışın vazgeçilmez parçası olan dijitalleşme, otomotiv sektöründe de gelişen teknolojiye paralel olarak kendine yer edindi ve Hyundai Assan tarafından da etkili bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bu bağlamda, her zaman ilklere imzasını atan Hyundai Assan, bayilerindeki teslimatları öncesinde araçları Dijital PDI (Teslimat Öncesi Kontrol) ile sahibine ulaştırıyor. Tamamen mobil bir sistem üzerinden gerçekleştirilen bu kontroller, teknisyenler tarafından da yakından takip ediliyor.
Araçlarını en üst kalite standartlarında ve sorunsuz bir şekilde sahiplerine teslim etmeyi amaçlayan Hyundai, aynı zamanda bir ilki gerçekleştirerek müşteri memnuniyetindeki liderliğini perçinlemek istiyor.


Araç teknolojisindeki gelişmelere bağlı olarak, kullanılan elektronik ünite sayılarının çoğalması, kontrollerin önemini ve gerekliliğini her geçen gün daha da artırıyor. Bu dijital sistem ile teslimat öncesi olası bir problemlerde anında müdahele olanağı sağlıyor.
Sistem, elektronik kontrol ünitesi, sensörler, aydınlatma-elektrik sistemi, silecekler, klakson ve diğer aksamlar üzerinde yaptığı oto kontrollerde herhangi bir aksaklık tespit ederse bu verileri sadece bayi personeliyle değil aynı zamanda online olarak ilgili tüm birimlerle de paylaşıyor.