Hyundai’den köklü Avrupai adım!

 Hyundai’den köklü Avrupai adım!

Peter Schreyer www.i-motoring.comGüney Koreli iki dev marka, kökten hamlelerle Avrupalılaşma yolunda! Hyundai’de WRC Takımı’nın başına getirilen Michel Nandan’dan sonra bu kez de efsanevi tasarımcı Peter Schreyer, tüm grubun tasarım bölümünün başkanı olarak atandı. Bilindiği gibi geçen hafta Kia’nın ilk Koreli olmayan başkanı olarak atanan Schreyer, bu hafta da markanın dahil olduğu grubun Tasarım Başkanı oldu. Bu durum belki Kia için zorlayıcı bi algı yaratabilir ama Schreyer’in grubun tasarım çizgisinde “Avrupai devrimler” yapacağı kesin! Kariyerinde önemli markalara tasarımcı olarak hizmet eden Alman tasarımcı, birçok dikkat çeken modelin ortaya çıkmasını sağladı. 2013 yılından itibaren Hyundai Otomotiv Grubu’nun güçlü tasarım ekibinin patronu olarak görev yapacak olan Schreyer, markanın son dönemlerde akıcı tasarım felsefesiyle oluşturduğu etkileyici vizyonunu perçinleyerek zirveye taşıyacak. Kalite odaklı büyümeyle birlikte rekabeti güçlendirmek isteyen Hyundai, aynı zamanda etkileyici ve büyüleyici tasarımlarıyla da gelişimini ileriye taşıyacak.

Hyundai Motor Company Ar-Ge Merkezi Başkan Yardımcısı Woong Chul Yang bu önemli gelişmeyle ilgili olarak, “Uzun vadeli rekabet gücünü güvenceye almak şarttır ve özellikle tasarım alanında temelimizin güçlü olması gerekiyor. Tasarım sadece araçlarımızın görünen kısmı değildir, aynı zamanda müşterilerimizin modellerimizle güçlü bir bağ kurmasını sağlayan en önemli etkendir. Bu sebeple tasarım, marka değerimizi artırmak için çalışmalarımızın özünü oluşturuyor. Peter Schreyer, global otomotiv endüstrisinden elde ettiği önemli deneyimleri beraberinde getiriyor. Hyundai Motor Grubu’nun da bu konuda derin bir anlayışı var. Schreyer, bu değerli nitelikleri en iyi şekilde kullanarak global anlamda Hyundai’yi otomotiv sektörünün lideri yapmak için gereken zemini oluşturmada en büyük yardımcımız olacak” dedi.
Hyundai Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı ve COO’su Allan Rushforth “Hyundai Motor Avrupa için de son derece pozitif bir gelişme. Özellikle enerjimizi ve yatırımlarımızı kalite gelişimine odakladığımız bir yılın başında gelmesi büyük önem taşıyor. Aynı zamanda Schreyer’in yeni sorumluluğuyla birlikte Avrupa’da Hyundai’nin hızla artan ünü müşteriyle birlikte bölgede güçlenmesini sağlayacak” dedi.
Tasarım açısından uzun yollardan geçerek önemli bir aşama kaydeden Hyundai, kendine özgü eşsiz Akıcı Tasarım Felsefesi’yle doğadan esinlenilen düz çizgileri sadelikle birleştirdi. İlk kez 2009 yılında uygulanan ve tüm dünyada büyük beğeniyle karşılanan Hyundai tasarımlarının Schreyer ile birlikte daha güçlü olması bekleniyor.