İçinde kimsenin ölmeyeceği otomobile doğru

 İçinde kimsenin ölmeyeceği otomobile doğru

EuroNCAP, Volvo V60’a çarpışma testinden genel olarak beş yıldız verirken ‘güvenlik desteği’ skoruysa en yüksek seviye olan yüzde 100 olarak belirlendi. Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programı (EuroNCAP) tarafından gerçekleştirilen çarpışma testlerinin son turunun ardından yapılan açıklamayla, otomobil satın alanlara bir aracın çarpışma güvenliği performansına ilişkin bağımsız bir değerlendirme sunulması amaçlanıyor. Volvo V60’ın EuroCAP çarpışma testinden aldığı tüm sonuçlar şöyle:
Genel skor: 5 yıldız
Yetişkin yolcu koruma: % 94
Çocuk yolcu koruma: % 82
Yaya koruma: % 64
Güvenlik desteği derecesi: % 100
“Çarpışma testinin son tur sonuçları Volvo için harika bir haber ve otomobillerimizin güvenliğini en iyi hale getirme yönünde süren taahhüdümüzü gösteriyor” diyen Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt, sözlerine şöyle devam ediyor: “Sonuç olarak, Volvo’lar sürücü ve yolcular esas alınarak tasarlanıyor. Bu yüzden de insanların otomobillerimizde yolculuk ederken mümkün olduğunca iyi korunmasını sağlamak için araştırma, geliştirme ve testlerimizde yapabileceğimizin en iyisine ulaşmayı hedefliyoruz. Bu, 2020 yılı itibarıyla bir Volvo’nun içinde hiç kimsenin ölmeyeceği ya da ciddi şekilde yaralanmayacağı bir geleceği hedefleyen ‘2020 Vizyonu’muzun son adımı…”
2010 yılında satışa çıkan Volvo S60 ve V60; kullanıcılarına en yüksek seviyede sürüş dinamiği, sınıfında lider güvenlik ve düşük emisyon sunuyor. Serideki tüm modeller R-Design tasarımı ve gelişmiş dinamik özellikleriyle sunulabiliyor.