İçten dışa doğru tanıtımla yeni XC90!

 İçten dışa doğru tanıtımla yeni XC90!

Volvo XC90 www.e-motoring.com
Volvo son yılların en ilginç model tanıtımlarından birine imza atıyor. İsveçli üreticinin uzun zamandır beklenen SUV modeli XC90, öncelikle iç aksamları, donanımları ve sıradışı tasarımlarıyla tanıtılmaya başlandı. Aracın dış görüntüleriyse Ağustos ayında ortaya çıkacak. 2002 yılında tanıtıldığında geniş iç hacmi, lüks donanımları ve gücüyle dünya çapında popüler bir model haline gelen XC90, şimdi yeni bir boyuta geçmeyi amaçlıyor.

Volvo XC90 www.e-motoring.com Volvo XC90 www.e-motoring.com

Premium segmentte ağırlığını hissettirmek isteyen marka, İsveçe özgü tasarım ilkelerini modern teknolojilerle birleştirerek tasarladığı iç mekanda en önemli aksamı Volvo Tasarım Başkanı Thomas Ingenlath tablet benzeri dokunmatik ekran olarak tanıtıyor. Bu ekran aracın yepyeni kontrol merkezinin beyni durumunda. İnternet ile entegre XC90’ın yönetiminde başrol oynayacak bu ekranda araç içi tüm elektronik donanımlar da yönetilecek. Kokpiti deri kaplı olan aracın ünlü İsveçli cam üreticisi Orrefors üretimi kristal vites kolu, kesme elmasvari start/stop ve ses kontrol düğmesi gibi ilginç aksamları dikkat çekiyor. Bu detaylar kabine mücevherleri dahil ederken fonksiyonelliğin yanında estetiği de kazandırmış.

Volvo XC90 www.e-motoring.com
Yeni XC90, Volvo’nun Scalable Product Architecture (SPA) teknolojisini kullandığı ilk modeli olacak. Bu teknik, aracın tasarım özelliklerini çok genişletme imkanı sunarken güvenlik özelliklerini daha da yükseğe taşıyacak, internete dayalı ileri sürüş özelliklerini geliştirecek teknolojilere olanak tanıyacak. Bu gelişmeler olurken aracın iç mekanındaki genişlikten de feragat gerekmeyecek. Yeni XC90’ın otomotiv dünyasına getireceği güvenlik ve kabin hava kalitesine yönelik yeni teknolojiler, tıpkı yürüyen aksam Temmuz sonu/Ağustos başı gibi tanıtılacak. Şasi ve yürüyen aksam ile ilgili unsurların tanıtımı Temmuz ortasında başlayacak ve Ağustos ayının sonuna kadar sürecek.

Volvo XC90 www.e-motoring.com Volvo XC90 www.e-motoring.com