Advertisement

Infiniti’de global organizasyon

 Infiniti’de global organizasyon

Ian Bolin www.e-motoring.com
Nissan’ın premium otomobil markası Infiniti, Amerika’nın dışında gücünü artırabilmek için global yönetiminde önemli hamleler yapıyor. Bu değişim sürecinde işe bir Baş Dönüşüm Sorumlusu (Chief Transformation Officer) atamakla başlayan Infiniti, bünyesine premium markalar konusunda tecrübeli üst düzey yöneticileri katarak, markanın dünya çapındaki büyümesine ivme kazandıracak. Infiniti Dünya Başkanı Johan de Nysschen markanın lider takımına yeni isimlerin getirildiğini açıkladı. Yeni yapılanmaya göre; lüks markalar konusunda tecrübeli bir yönetici olan Ian Bolin Infiniti’nin Hong Kong’da bulunan Global Yönetim Merkezi’nde Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu olarak görev yapacak.

Fintan Knight Afrika, Ortadoğu, Hindistan ve Avrupa’da yürütülen marka operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yapacak. Infiniti’nin Global İletişim Müdürlüğü görevini ise Stefan Weinmann yürütecek.

Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu Ian Bolin
Infiniti’ni Hong Kong Global merkezinde görev yapacak olan Ian Bolin ise Global çapta Infiniti Baş Dönüşüm Sorumlusu olarak çalışacak. Lüks markaları tanıyan Bolin, Audi AG’nin Güney Afrika pazarından sorumlu üst yönetiminde görev almıştı. Volkswagen Grubu’nda geçirdiği 13 yıllık kariyeri boyunca bayilerden sorumlu olmasının yanı sıra stratejik kurumsal rollerde görev yaptı. Kariyerine Rolls-Royce & Bentley Motor Cars ile başlayan Bolin, Audi Amerika’nın dönüştürülmesine liderlik etti. Ian Bolin Almanya ve A.B.D’de eğitim gördükten sonra Thunderbird School of Global Management’den MBA aldı. Bolin ayrıca Marquette University’den Uluslararası İşletme, Pazarlama alanında dereceye sahip.

reklam

Afrika, Ortadoğu, Hindistan ve Avrupa Marka Operasyonlarından Sorumlu Infiniti Başkan Yardımcısı Fintan Knight
Infiniti’ye katılmadan önce İtalya’da bulunan Automobil Lamborghini SpA’da ticari yönetici ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Knight 1995 – 2008 yılları arasında Audi bünyesinde dünyanın dört bir yanında görev yaptı. Birçok Asya ve Pasifik pazarında pazarlama, ağ geliştirme ve satış sonrası yönetimi konularında tecrübe kazandı. 20 yıllık premium otomobil deneyimine sahip olan Fintan Knight, Audi’ye katılmadan önce otomotiv endüstrisi kariyerine Avusturalya’da BMW’de başladı. Avustralya doğumlu Fintan Knight University of Western Australia’dan ekonomi alanında eğitim gördü. Ardından University of Navarra’dan IESE Business School’dan MBA aldı.

reklam

Infiniti Global İletişim Müdürü Stefan Weinmann
Stefan Weinmann, Hong Kong Genel Merkezi’nde “Ürün, Yaşam Tarzı, Kurum içi ve Kurumsal İletişimi kapsayan iş süreçlerini yönetmekten sorumlu olacak. Weinmann, Infiniti markasının gelişimine destek sağlama konusunda önemli bir rol oynayacak.

Weinmann, Infiniti Motor Company Ltd’ye Almanya Opel AG’den katıldı. Opel’de Kurum İçi ve Bağlı Kuruluşlar İletişim Genel Müdürü olarak görev yapan Weinmann öncesinde yine aynı kurumda Kurumsal İlişkilerden sorumluydu. Şirket bünyesinde çalıştığı 22 yıl süresince Opel ve General Motors’da çeşitli kurum içi ve kurum dışı stratejik ulusal ve uluslararası yönetimden sorumlu oldu. Almanya doğumlu Stefan Weinmann, University of Karlsruhe’den Matematik ve Ekonomi alanında eğitim gördü.