İnternetten Audi lansmanı!

 İnternetten Audi lansmanı!


Audi dünyada bir ilki gerçekleştirerek, RS ailesinin en yeni üyesi olan RS 5 Cabriolet’in lansmanını internet üzerinden yaptı. Zarafet ve gücün benzersiz bir bileşimi olan RS 5 Cabriolet, 450 HP üreten 4.2 FSI motoru ile sıfırdan 100 kilometre hıza sadece 4.9 saniyede ulaşıyor.

Audi’nin dünyada bir ilke imza atarak düzenlediği online lansman, tüm dünyadan Audi hayranlarının ve basın mensuplarının ilgisini çekti. Yaklaşık 15 dakika süren lansmanda, Türkiye saati ile 15.00’da RS5 Cabriolet’in üzerindeki perde kalktı ve araç, milyonlarca izleyicinin beğenisine sunuldu. Sportif sürüş, konfor ve verimliliği buluşturan Audi’nin RS ailesinin bu yeni üyesi, tasarımıyla göz dolduruyor. Mat alüminyum ızgarası ve 15 saniyede açılıp kapanan tentesi ile öne çıkan RS 5 Cabriolet, güvenlik ve sürüş sistemleri ile “Teknoloji ile bir adım önde” sloganının hakkını veriyor.

RS 5 Cabriolet’nin mükemmel dengeye sahip oranları ve keskin hatları eşsiz bir tasarım dili oluşturmakta. RS 5 Cabriolet’de kullanılan hafif kumaş tente ferah oranlara sahip iç mekanı alçak bir kubbe gibi cömert biçimde çevreliyor; tavandaki özel bir köpük katmanı yüksek akustik konfor sağlıyor. 50 km/s’e varan hızlarda bile, tavan tek bir butona basarak 15 saniyede açılıp 17 saniyede kapanıyor. Açılır tavan siyah, gri, kırmızı ya da kahverengi renklerinde sunulmakta.

Kabindeyse tipik bir RS 5 özelliği olarak, deri direksiyonun alt kısmı düzleştirilmiş. Çok işlevli butonları, RS 5 Cabriolet’deki diğer tüm kontroler gibi içgüdüsel. Siyah ekran üzerindeki beyaz rakamlar kuvvetli kontrast yaratıyor. Spor koltuklar deri ve alcantara kombinasyonu ya da isteğe bağlı Fine Nappa deri döşeme sunulmakta. Audi RS 5 Cabriolet’in iç mekanı siyah tasarımlı ve üst tavan döşemesi isteğe bağlı yıldız gümüşü renginde sipariş edilebilir. Koltukların arkalıklarında, kapı eşik panellerindeki aluminyum süslemelerde, direksiyonda, hız göstergesinde ve yedi vitesli S tronic’in vites kolu topuzunda RS logoları bulunmakta.

Güç paketi
RS 5 Cabriolet’in tahrik gücü FSI doğrudan enjeksiyonlu V8 motor tarafından sağlanıyor. 4163 cc hacimli motoruyla 8250 dev/dk’da 450 HP güç ve 4000 ve 6000 dev/dk arasında 430 Nm tork üret V8 makina, Audi RS 5 Cabriolet’yi sıfırdan 100 km/s hıza 4.9 saniyede ulaştırıyor. Güçlü V8’in kombine yakıt tüketimi de 10.9 l/100 km olarak açıklanıyor.