Yeni 208 Advertisement

İşte yeni Avensis’in fiyatları

 İşte yeni Avensis’in fiyatları

Yeni Avensis
Toyota’nın D segmentinde prestij ve üst düzeyde konfor sunan modeli Yeni Avensis’in benzinli versiyonları 76 bin 900 TL’den, dizel versiyonları ise 92 bin 900TL’den başlayan fiyatlar ile satışa sunuluyor. BMW’den alnan 1.6 lt’lik dizel motorun ilk kez kullanıldığı Yeni Avensis’te etkileyici ve güçlü bir duruş sergileyen yeni ön ve arka tasarım; zarif çizgilere sahip, konforlu ve tamamen yenilenen iç mekan ilk bakışta dikkat çekiyor. Kalite kavramına yeni bir bakış getiren Avensis, geliştirilen güvenlik özellikleri ile şimdi çok daha güvenli ve konforlu sürüş keyfini her versiyon ve donanım seviyesinde sunuyor.

Yeni Avensis’in Sedan ve Touring Sports versiyonları ‘Enerjik ve Zarif’ tasarım anlayışının buluştuğu bir görünüme sahip oldu. Cesur hatlara sahip ve kolayca ayırt edilebilir bir görünüme kavuşan Yeni Avensis, LED far kümeleri, tek krom kaplama bar, parlak siyah tampon ve krom çerçeveli ızgara ile güçlü bir duruş sergiliyor. Şık LED arka stop lambaları başta olmak üzere yenilenen arka tasarım ise Avensis’in geniş yol duruşunu ve dinamizmini ortaya koyuyor. Yeni Avensis Sedan versiyonunda bagaj hacmi 509 m3 olurken, Touring Sports’da da 543 m3’ten başlayarak 1609 m3’e kadar ulaşabiliyor.

Yeni Avensis’te geliştirilmiş duyusal kalitenin hakim olduğu iç mekan zarifliği, konfor ve rahatlığı hemen hissettiriyor. Sınıfında fark yaratacak bir başka özellik olarak dikkat çeken 4.2 inç’lik renkli TFT ekran ile 8 inç’lik renkli multimedya dokunmatik ekrana sahip “Toyota Touch 2” ile yolculuklar Yeni Avensis ile eğlenceli hale geliyor. “Toyota Touch 2 with Go” multimedya sisteminde Türkçe dahil olmak üzere dil seçeneği 20’ye ulaşıyor.

2 dizel 3 benzinli motor seçeneği ile sunulacak olan Yeni Avensis’te BMW’den alınıp marka geleneklerine uygunlaştırılan ve yakıt tüketimi ortalama 4.2 lt/100 olan 1.6 lt D-4D dizel motor ilk kez kullanıldı. Yine ilk kez bir Toyota’da kullanılacak 143 hp üreten 2.0 lt D-4D güç ünitesi de dikkat çekiyor. Yeni Avensis’in motor gamında; 132 beygirlik güç üreten 1.6 lt, 147 beygirlik güç üreten 1.8 lt ve 152 beygirlik güç üreten 2.0 lt benzinli motor da yer alıyor. Yakıt tüketimi kapsamlı revizyonlarla yüzde 4 oranında düşürülen 1.8 ve 2.0 lt benzinli motorlar, otomatik Multidrive S şanzımanla birlikte performansı en üst noktaya taşıyor.