İşte yeni Cross Country

 İşte yeni Cross Country


Volvo Cars, ünlü Cross Country vagonların tüm yeteneklerine ve sağlam tasarımlarına sahip S60 Cross Country ile bir kez daha -bu kez liftback segmentinde- geleceğe yönelik cesur bir adım atıyor. Volvo Cars Ürün Stratejisi ve Araç Hattı Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Lex Kerssemakers, “Cross Country markamızla pazarı daha fazla sahiplenmek istiyoruz. 1997’de bunu V70 Cross Country ile başardık ve tümüyle yeni bir segmentin doğmasına yol açtık. Bu model ile oldukça spor ve stil sahibi bir paket içerisinde macera ve all-road özelliklerinin eşsiz bir ifadesini sunarken, aynı zamanda Cross Country markasının tüm yetkinliklerini de otomobile dahil ettik” diyor.

S60 Cross Country, tıpkı geçtiğimiz günlerde sunulan V60 Cross Country gibi 65 mm’lik (2,5 inç) bir sürüş yüksekliğine sahip. Bu özellik, onu pazarın gerçekten yetenekli ve stil sahibi tek all-road liftback crossover’ı yapıyor.


Volvo Cars Satış, Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Alan Visser, “S60 Cross Country, crossover sedan segmentinde rakipsiz. Sağlam bir tarz ve yüksek bir duruşa sahip daha yetenekli bir liftback ile pazarda açıkça niş bir alan tanımladık. S60 Cross Country, heyecan verici ve yetenekli bir sedan ararken aynı zamanda bir crossover’ın sunduklarına da sahip olmak isteyenlerin çok hoşuna gidecek” diyor.

S60 Cross Country, Volvo’nun doğa sevgisini ve İskandinav mirasını yansıtan, daha fazla lastik koruması, konfor ve all road estetiği sunan, 18 ve 19 inçlik jantlara sahip yüksek profilli lastiklere sahip. Sağlam bir görünüm ve odaklanmış bir sürüş deneyimi sunan bu dinamik tasarım, liftback konseptine spor, sıra dışı ve maceracı bir boyut getiriyor.

S60 Cross Country, ABD, Kanada, Rusya ve Avrupa pazarlarına özel 250 HP güce sahip T5 Dört çeker benzinli motordan, Avrupa pazarları için sunulan verimlilik ve performansın benzersiz birleşimine sahip, Volvo’nun sınıfının lideri Drive-e, önden çekişli, 190 HP, dizel D4 motora kadar geniş bir motor yelpazesine sahip. S60 Cross Country’nin Türkiye’de 2015 sonuna doğru satışa hazır olması bekleniyor.