İşte yeni Megane Sedan

 İşte yeni Megane Sedan

RENAULT MEGANE IV SEDAN (LFF) - PHASE 1

Renault, C-segmentindeki yeni model atağını Yeni Megane Sedan ile sürdürüyor. 2015 sonunda tanıtılan Yeni Megane HB ve 2016 Mart ayında Yeni Megane Sport Tourer’ın lansmanında sonra Yeni Megane Sedan, ailesinin en yeni ve son üyesi olarak sahneye çıktı .20’den fazla ülkede satışa sunulacak Yeni Megane Sedan Türkiye’de Oyak Renault Fabrikaları’nda üretiliyor. Müşterilerin merakla beklediği Yeni Megane Sedan Ekim 2016’da Türkiye’de satışa sunulacak.

RENAULT MEGANE IV SEDAN (LFF) - PHASE 1

CMF C/D platformuna sahip Yeni Megane Sedan, gelişmiş konfor ve sürüş keyfi için üst segmentten alınan özelliklere de sahip. Yeni Megane Sedan, Renault’nun yenilenen tasarım kimliğinin tüm özelliklerini taşıyor. İlk iki jenerasyonuyla  Türkiye’de efsaneleşen, sonra araya Fluence’ı alan Megane Sedan, yeni versiyonu ile yine tüketicinin beğenisini toplayacak. Otomobilin dinamik ve ayırt edici tasarımı, dengeli oranları ve C şeklinde LED farları ile vurgulanıyor. Yeni Megane Sedan, arka kabin genişliği ile segmentinde ayırt ediliyor. Yeni model Eller Serbest Bagaj Kapağı sistemi ile de erişim ve kullanım kolaylığı sunuyor.

RENAULT MEGANE IV SEDAN (LFF) - PHASE 1

Yeni Megane Sedan, 7’’ TFT renkli dijital ekranı, 8,7’’multimedya tablet ekranı, R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, Eller Serbest Park Sistemi ve diğer konfor ve sürüşe yardımcı birçok teknoloji ile üst segment otomobillerin özelliklerini taşıyor. (Aktif Acil Fren Destek Sistemi, Şerit Takip Sistemi, vb.)

RENAULT MEGANE IV SEDAN (LFF) - PHASE 1

Megane Sedan’da Renault deposundan tanıdık motor ve şanzımanlar kullanılıyor. Satılacağı ülkeye bağlı olarak değişebilecek motor seçenekleri şöyle:

  • 5 ileri manuel vites kutusu veya sürekli değişken (CVT) vites kutusuna sahip 1.6 lt 115 bg
  • 7 ileriEDC otomatik vites kutusu veya 6 ileri manuel vites kutusu seçenekleriyle TCe 1.2 lt 130 bg
  • 6 ileri vites kutusu ile dCi 1.5 90bg
  • 6 ileri vites kutusu veya 6 ileri EDC otomatik vites kutusu seçenekleri ile dCi 1.5 110 bg
  • 6-ileri manuel vites kutusu ile dCi 1.6 130 bg