Jaguar, F-Pace ile SUV segmentinde

 Jaguar, F-Pace ile SUV segmentinde

F-Pace
Jaguar’ın SUV segmentine ilk kez giriş yaptığı modeli F-Pace, ilk gösteriminde dünyanın en büyük çember dönüşünü (LOOP-THE-LOOP) tamamlayarak Guiness Dünya Rekorunu kırarak iddialı bir başlangıç yaptı.
Yeni Jaguar F-Pace; çok yönlü günlük kullanıma uygun oluşu ve aynı zamanda rakipsiz dinamikleri ile Jaguar markasının performans odağını farklı bir segmente taşıyor. Çeviklik, hızlı tepki ve akıcılığı benzersiz bir tasarım ile birleştirerek premium SUV segmentinde seçenekleri arttırıyor.
Jaguar Land Rover fabrikalarında üretilen, 2.0 litre 180 HP’liki Ingenium dizel motoru ile Jaguar F-Pace, hem performans hem yakıt ekonomisini bir arada sunuyor. 0’dan 100 km’ye 8.7 saniyede çıkarken, 100 km’de ortalama 5.3 litre yakıt tüketiyor. Turbo beslemeli 380 HP’lik V6 benzinli motor ise F-Pace’i 0’dan 100 km/s’ye 5.1 saniyede ulaştırıyor.
Jaguar’ın Hafif Alüminyum Mimarisi kullanılarak geliştirdiği F-Pace, kaslı yan çizgileri, çamurluk havalandırmaları ve ayrıştırıcı stop lamba tasarımı ile F-TYPE modelinden esintiler taşırken, aynı gruba ait olan Land Rover’ın SUV segmentindeki tecrübesinden yararlanıyor. F-Pace, 2016’nın ikinci çeyreğinde Borusan Otomotiv Satış Noktaları’nda yerini alacak.