Jeep’in en hızlısı

 Jeep’in en hızlısı

2018 Jeep® Grand Cherokee Trackhawk

New York Autoshow’da sahneye çıkan Grand Cherokee Trackhawk, spor otomobilleri kıskandıran bir yol performansı vaat ediyor. Aracın 6.2 litre hacimli kompresörlü V8 motoru 707 HP güç ve 875 Nm tork üretiyor.Grand Cherokee Trackhawk, bu performans verileriyle 0’dan 100 km/s’ye3.5 saniyede hızlanıyor. Dinamik SUV, 0-400 metreyi de sadece 11.6 saniyede tamamlayarak 186.7 km/s’lik hıza erişiyor. Aracın maksimum hızı ise 290 km/s. Brembo imzalı fren sistemiyle dizginlenen Grand Cherokee Trackhawk heybetli gövdesine karşın 100 km/s hızdan 34.7 metrede durabiliyor. Jeep Grand Cherokee Trackhawk’ın güç paketi yeni 6.2 litre hacimli ve kompresörlü V8 silindirli yeni bir motor. Modern teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanan motor, 707 HP ve 875 Nm tork üretiyor.

2018 Jeep® Grand Cherokee Trackhawk

Jeep Grand Cherokee Trackhawk’ta sunulan selec-track sisemi, sürüş koşullarına uygun ayarı seçmek üzere; auto, sport, track, snow ve tow olmak üzere beş farklı sürüş modu sunuyor. Sürüş moduna bağlı olarak; dört tekerlekten çekiş sistemi, şanzıman, süspansiyon ve elektrik destekli direksiyon sistemi ayarlanıyor. Auto modunda güç yüzde 40/60 oranında ön ve arka aksa aktarılırken, sport modunda vites değişimleri auto moduna göre daha hızlı gerçekleşiyor. Sport modunda sürüş kontrol sistemi, dört tekerlekten çekiş sistemi ve direksiyon sistemi daha sportif bir karakter sunarken, auto modunda güç yüzde 35/65 oranında ön ve arka aksa aktarılıyor. Track modunda vites değişimleri auto moduna göre yüzde 68 daha hızlı gerçekleşiyor, sürüş kontrol sistemi, dört tekerlekten çekiş sistemi ve direksiyon sistemi yüksek performans beklentilerini karşılayacak şekilde ayarlanıyor ve güç yüzde 30/70 oranında ön ve arka aksa aktarılıyor. Jeep Grand Cherokee Trackhawk, SRT hariç diğer Grand Cherokee versiyonlarına göre 2.5 cm daha alçaksüspansiyona sahip. Önde bağımsız ve arkada çok kollu, büyük oranda alüminyum alaşım bileşenlerden oluşan süspansiyon sistemi, Bilstein marka adaptif amortisörlerle tamamlanıyor.

Jeep’in Detroit’te bulunan Jefferson North fabrikasında üretilen Grand Cherokee Trackhawk 2018’in ilk çeyreğinden itibaren kademeli olarak dünya genelinde satışa sunulacak.