JNCAP’den Subaru Legacy’e 5 yıldız

 JNCAP’den Subaru Legacy’e 5 yıldız


Subaru’nun orta üst sedan modeli Legacy, Japonya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı 2011’den (JNCAP)* kapsamındaki çarpışma testlerinden 5 Yıldız aldı. Farklı darbe testleri ile sınanan Legacy, üstün teknolojik donanımı sayesinde çarpışma durumunda sürücü ve yayaların maksimum oranda koruduğunu kanıtladı.

Performans, konfor ve üstün güvenlik özellikleri ile pazarda fark yaratan Subaru Legacy’nin Japon versiyonu, çarpışma güvenlik performansı testlerinin yanı sıra yayaların baş ve ayaklarının korunması testlerinden de birincilikle çıkarak JNCAP’tan 5 Yıldız aldı. Ön ofset çarpışma testinden, yandan ve arka yandan çarpışmalarda boyun incinmesine karşı koruma performansından, yayaların baş ve ayaklarının maksimum oranda korunmasından en yüksek notu alan Subaru Legacy dünya çapında en güvenilir otomobiller arasında yer aldığını bir kez daha kanıtladı.

JNCAP, Emlak, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı ve NASVA* tarafından gerçekleştirilen Japonya’da satışa sunulmuş olan araçların güvenlik performanslarını değerlendiriyor. Geçtiğimiz yıl JNCAP’ın GRANDPRIX’le ödüllendirdiği tek otomobil olan Legacy, aynı zamanda Amerikan Insurance Institute of Highway Safety (Otoyol Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından 2010’un “En Güvenli Tercihi” olarak ödüllendirilmişti. Subaru Legacy, Avustralya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı (ANCAP) tarafından yapılan çarpışma dayanıklılık testinin son raundunda da kullanıcı güvenliği açısından 5 Yıldız almıştı. Aynı şekilde Impreza modeli de 2008 yılında ‘07/’08’ JNCAP Grand Prix’i kazanmıştı. Forester ise 2009 yılında “Mükemmel Araç” unvanına layık görülmüştü.

Subaru diğer modellerinde olduğu gibi Legacy’de de Symmetrical AWD sistemi ve yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor standart olarak bulunuyor. Symmetrical AWD, motor gücünü 4 tekerleğe eşit olarak dağıtarak üstün yol tutuş ve güvenlik sunarken yatay yerleşimli Subaru Boxer Motor, sessiz ve titreşimsiz çalışarak güçlü performans ve kusursuz denge sağlıyor. Subaru’ya özgü tüm bu benzersiz teknik özellikler kullanıcısına güvenli ve gerçek bir sürüş keyfi sunuyor.