Kia Sportage 1.6 49.900 TL

 Kia Sportage 1.6 49.900 TL

Tamamen yenilenen Kia Sportage motor gamına 1.6 lt. benzinli motor seçeneği eklendi. Kia Sportage 1.6′nın fiyatı 49.900 TL olarak belirlendi. İlk başta sadece 2.0 lt. dizel motor ve otomatik şanzıman ile 42.500 Euro + 1.147 TL plaka masraflarından oluşan fiyat etiketiyle satışa sunulan Kia Sportage’a, lansmanından sadece 1 ay sonra ürün gamına manuel şanzımanlı benzinli motor seçeneğini de ekledi. 49.900 TL’lik fiyatıyla, SUV segmentinin en cazip fiyat etiketlerinden birine sahip olan Kia Sportage, 2011 yılında segmentinde liderliği hedefliyor.

Sportage’da kullanılan Kia’nın GDI (direkt benzin enjeksiyonu) teknolojisine sahip 1.6 litrelik benzinli motoru, 4.850 devirde, maksimum 165 Nm tork ve 6.300 devirde, 135 HP maksimum güç üretiyor. GDI teknolojisi sayesinde motor, aynı hacimli motorlara göre düşük devirlerde %7, yüksek devirlerde ise %12 daha fazla tork üretirken toplamda %10 daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor.

Yeni Sportage modeli ile birlikte standart olarak sunulan aktif güvenlik teknolojileri arasında EBD destekli ABS fren sistemi, ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) ve HAC (Yokuşta Kalkış Desteği Kontrolü), DBC (Yokuşta Fren Kontrolü), TCS ( Çekiş Kontrol Sistemi ) gibi güvenlik donanımları mevcut.

Konfor ve kullanım rahatlığı sunan özellikler arasında araca anahtarsız giriş imkanı sağlayan Akıllı Anahtar, sürücüye eve kadar eşlik eden otomatik far kapama, LED gündüz farları ve kabin aynasının monitör olarak kullanıldığı bagaj kapağına entegre arka görüş kamerası, panaromik sunroof yer alıyor.

Yeni gövde yapısı, yeni motorları ve göz alıcı tarzı ile yepyeni bir estetik anlayışının kapılarını açan Kia Sportage, daha düşük seviyedeki yakıt tüketimi ve CO2 salınımı ile günümüzün modern aileleri için, şehir içi kullanıma uygun kompakt bir SUV aracı olarak karşımıza çıkıyor.