Kia yine Anadolu turnesinde

 Kia yine Anadolu turnesinde

Son yılların popüler marketing stratejilerinden biri olan roadshowlar, birçok marka tarafından benimsendi. Modellerini tüketiciyle showroomlarının yanısıra yollarda da buluşturmak isteyen markalar, ürün gamlarıyla yolla düşüyor ve şehir şehir turne yapıyor! KIA da “Test edin, hissedin, eğlenin” sloganıyla düzenlediği Kia Roadshow aktivitesinin ikincisini geçtiğimiz günlerde başlattı. Toplam 13 ilde düzenlenecek ve 29 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan “KIA Show 2011” etkinlikleri ile katılımcılar, KIA’nın tüm binek modelleri ile tanışma ve test etme imkanı bulacaklar. KIA’nın, yenilenen ürün gamını tüketiciyle buluşturmak amacıyla düzenlediği Kia Show 2011, 30 Nisan tarihinde Kayseri’de Kayseri Park Alışveriş Merkezi’nde başladı. Kia Show 2011’in ikinci durağı 03–04 Mayıs tarihlerinde Adana M1 Alışveriş Merkezi oldu. Kia Roadshow 2011, sırasıyla Urfa, Diyarbakır, Erzurum, Samsun, Ankara, Konya, Eskişehir, İzmir, Bursa, Adapazarı ve Kocaeli illeri ile devam edecek.

KIA Show 2011 etkinlik alanlarında KIA’ nın Nisan ayında pazara sunulmuş olan yeni Picanto ve Soul modellerini de test etme imkanı sunuluyor. KIA Show 2011 kapsamında ayrıca Kia’nın B MPV aracı Venga, C segmentteki modeli 3 kapı Pro-Ceed, 5 kapı hatchback Cee’d, Ceed Sportywagon ile yine C segmentindeki sedan Cerato ve aynı modelin coupe versiyonu Cerato Koup test edilebilecek diğer modelleri oluşturuyor.

KIA Show 2011 etkinlik alanları, bulundukları her ilin en merkezi, en kalabalık ve gözde alışveriş merkezinde toplam 400 m2 genişliğinde bir alana kuruluyor. Etkinlik alanında test sürüşü ve araç sergilemenin yanısıra, çocuklara özel bir oyun alanı, yüz boyama köşesi, şut becerisi oyunu, yarış simülatörleri gibi farklı etkinlikler de gerçekleştiriliyor.