Küresel yakıt tasarrufu rekoruna…

 Küresel yakıt tasarrufu rekoruna…

Küresel Shell FuelSave Yakıt Tasarrufu Günü etkinliğinin Türkiye ayağında Burcu Esmersoy ve Ethem Genim’in katılımıyla gerçekleşecek eğitimde yer alacak Türk sürücüler, “Dünyanın En Kalabalık Yakıt Tasarrufu Eğitimi” Guinness dünya rekoruna imza atmak için bir araya gelecekler. Rekor denemesi, aralarında İstanbul’un da bulunduğu 10 şehri kapsıyor.

15 Ekim 2011 tarihinde, dünyanın 10 şehrinde eş zamanlı gerçekleştirilecek Shell FuelSave Yakıt Tasarrufu Günü etkinliği kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanından sürücüler, yakıt tasarrufu hakkında pratik bilgiler edinecekler.
Shell FuelSave marka elçisi Burcu Esmersoy ve Autodrom İstanbul Sürüş Teknikleri Eğitmeni Ethem Genim’in yanı sıra, Shell FuelSave Tasarruf Ekibi üyelerinin de katılımı ile gerçekleştirilecek bu eğitimle, Türkiye, dünya çapında gerçekleştirilen bir Guinness dünya rekoru denemesinde yer alıyor. Eğitime katılacak sürücüler, 10 şehirde aynı anda, aynı içerikle gerçekleştirilecek “Dünyanın En Kalabalık Yakıt Tasarrufu Eğitimi” ile Guinness dünya rekorları tarihinin bir parçası olma şansını yakalayacaklar. 30 dakika sürecek, interaktif yapıdaki yakıt tasarrufu eğitiminin içeriği, tüm şehirlerde birbirinin aynı olacak.
15 Ekim 2011 günü, Ortaköy meydanında saat 10:30’da başlayacak etkinliğe katılanlar, sürpriz hediyeler kazanma şansı da elde edecekler.

Küresel Rekor Denemesinde Türkiye de Yer Alıyor
Shell & Turcas Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna, Shell bilim insanlarının, 100 yılı aşkın bir süredir üstün kaliteli yakıtlar sunmak için çalıştıklarını dile getirdi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Diesel ürünlerimiz, müşterilerimizin daha fazla ödemeden her depoda 1 litreye kadar tasarruf etmelerine yardımcı olmak için geliştirildi. 2009 yılında piyasaya sunduğumuz Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ile benzinli araç kullanıcılarının bugüne kadar 27 milyon litreye varan yakıt tasarruf etmesini sağladık. Tüm dizel araç kullanıcılarının Shell FuelSave Diesel kullanması durumunda ise yılda 326 milyon litre tasarruf etmek mümkün. Gerek aile bütçesi, gerek ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıyan yakıt tasarrufu ve verimliliğine katkımız, ürünlerimizle sınırlı kalmıyor. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ve eğitimlerle, tasarruf konusunun sözcülüğünü de üstleniyoruz ve bu konuyu toplumun tüm katmanlarında yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

10 şehri kapsayan Guinness dünya rekoru denemesinin, Shell tarafından bu alanda atılan küresel bir adım olduğunu söyleyen Mavituna, “Küresel bir etkinlik olarak düzenlenen Shell FuelSave Yakıt Tasarrufu Günü’nün, yakıtlarımızı kullanan müşterilerimize, bir yandan da sürüş alışkanlıklarında yapacakları bazı küçük değişiklerle yakıt giderlerinden nasıl tasarruf edebileceklerini öğretmemize yardımcı olmasını diliyoruz. Türkiye’nin de bu etkinlikte yer alacak olması, büyük bir heyecan yarattı. Yüksek enerjisi ve ekonomik potansiyeli ile tüm dünyanın ilgi odağı olan ülkemiz, Shell’in bu küresel etkinliğinin de en önemli aktörlerinden biri konumunda bulunuyor” dedi.