Kurz: “Mercedes olarak trend yaratmayı sürdürüyoruz”

 Kurz: “Mercedes olarak trend yaratmayı sürdürüyoruz”
Reklam

Mercedes-Benz Türk A.Ş. Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz 2012’nin ilk yarısı için Türkiye otomotiv sektörünü ve Mercedes-Benz Türk’ün üretim ve satışlarını değerlendirdi ve “Mercedes-Benz Türk olarak her ürün grubumuzda müşteri odaklı yaklaşımımız ile ilklere imza atmaya ve trend yaratmaya devam ediyoruz. Müşterilerimize tek elden verdiğimiz birinci el satış, finansman, sigorta, ikinci el, takas, servis anlaşmaları ve satış sonrası hizmetlerimizi müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sunmaya devam ediyoruz” dedi.

reklam
Skoda Superb

2011 yılı Ocak-Haziran döneminde toplam pazardaki otomobil satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre %16 azalarak 244.490 adete ulaştığını söyleyen Kurz, “Aynı dönem içerisinde Mercedes-Benz Türk otomobil satışları 4714 adede ulaştı. Bu dönemde şirketimizin toplam otomobil pazarından aldığı pay % 1,9 iken ana rakipleri ile olan karşılaştırmalı pazardaki payı % 27olarak gerçekleşti” dedi.
Ağustos ayından itibaren GLK’nın yeni yüzünün ve yeni bir Mercedes-Benz jenerasyonun müjdecisi olan A-serisinin üçüncü çeyrekte devreye girecek olmasıyla birlikte yılın ikinci yarısına daha olumlu baktıklarını açıklayan Wolf-Dieter Kurz, bunun yanısıra C-segmentinde yenilenen 1.6 litrelik motorun Sedan, Station ve Coupe olmak üzere üç gövdede tek motor tipiyle Ağustos ayından itibaren pazara sunulmasıyla yeni bir ivme kazanacaklarını belirtti. Kurz, 2012 yılını ise Mercedes-Benz Türk’ün geçen yılki satış rekoru olan 12.300 adedin üzerinde bir rakamla kapatmayı hedeflediklerini söyledi.

reklam