Lüks yönetici sedanı piyasada

 Lüks yönetici sedanı piyasada

Doğuş Otomotiv – Audi tarafından ithal edilen ve dünyanın en başarılı yönetici sedanı olarak tanımlanan Audi A6’nın en yeni modeli 2.0 TDI motor seçeneği, Multitronic şanzıman ile satışa sunuldu.
Alman otomotiv devi Audi’nin Türkiye’de Mayıs ayında satışa çıkan yedinci nesil A6 modeline bir motor seçeneği daha eklendi. 2.0 TDI motor ve Multitronic şanzıman seçenekli Yeni A6’lar tüm Doğuş Otomotiv–Audi Showroom’larında satışa çıktı. 177 HP gücündeki A6 2.0 TDI, 380 Nm torka sahip. Saatte 222 kilometre hız yapabilen yeni A6, 100 kilometrede 5.0 lt yakıt tüketirken, 100 km/s hıza 8.2 sn’de ulaşıyor. A6 2.0 TDI multitronic’in karbon salınımı da bir hayli düşük. Çevreci A6 kilometrede sadece 132 g karbon salınımına sahip. Bu modelin anahtar teslimi satış fiyatı 70.507 Euro’dan başlıyor.

Alüminyum teknolojisi, hafif gövde
Gövdesinin büyük bölümü alüminyum ve ileri teknoloji ürünü çeliklerden yapılan yeni A6, son derece hafif, sağlam ve çok daha güvenli. Yeni A6, standart olarak xenon farlar, LED stop farları ile etkileyici bir görünüme de sahip. Tasarımı, atletikliğin ve zarafetin somut bir örneği olan 1685 kilogram ağırlığındaki yeni A6, 4910 metre uzunluk, 1870 metre genişlik ve sadece 1406 metre yüksekliğiyle sınıfının en sportif sedanlarından biri olarak görülüyor.

Kazaları “önceden seziyor”
Yeni A6’da standart olarak sunulan Audi Pre Sense Basic, pek çok durumda kazaları ve kazaların sonuçlarını azaltabiliyor veya tamamen önleyebiliyor. Opsiyonel olarak Stop&Go fonksiyonlu uyarlanabilir hız sabitleme sistemi ile birlikte Audi Pre Sense, ön veya Audi Side Assist ile birlikte Audi Pre Sense arka da isteğe bağlı olarak sipariş edilebiliyor. Audi Side Assist (aktif şerit desteği), sürücünün A6’yı rotasında tutmasına yardımcı olurken, park asistanı ise paralel park sırasında sürücüyü direksiyon manevrasından kurtarıyor.

A6 internete bağlanıyor
Audi yeni A6’yı Bluetooth araç telefonu aracılığıyla internete bağlıyor. MMI Navigasyon Plus ile birlikte alındığı takdirde, WLAN kablosuz erişim noktası, araçta diz üstü bilgisayar, ipad ve benzeri mobil cihazların wireless ağ üzerinden internete bağlanmasını sağlıyor. Hi-fi serisinin en üst modeli ise Bang & Olufsen Gelişmiş Ses Sistemi de yeni A6’da opsiyonel olarak sunuluyor. Audi ayrıca önemli bilgileri ön cama yansıtan isteğe bağlı head-up ön görüntü ekranını da sunuyor.

Havalandırmalı ve masajlı koltuklar
Ekstra bir seçenek olarak ön koltukların havalandırma ve masaj işlevleriyle donatılabildiği yeni A6, MMI Radyo Plus işletim sistemi, Start–stop motor çalıştırma düğmesi, çok fonksiyonlu direksiyon, renkli ekranlı sürücü bilgilendirme sistemi, çift bölgeli otomatik klima sistemi, ön orta kol dayama, Audi Pre Sense, hız sabitleyici, elektrikli arka cam ve manuel yan cam perdeleri gibi donanımları içeren geniş kapsamlı bir standart donanım yelpazesine sahip.