Makyajlı RCZ Türkiye’de

 Makyajlı RCZ Türkiye’de

Peugeot RCZ www.e-motoring.com
Peugeot’nun hayalleri ve duyguları harekete geçiren sportif coupe modeli RCZ, yenilenen görünümü ile ülkemizde satışa sunuldu. Yeni Peugeot RCZ, eskiden olduğu gibi manuel ve otomatik vites seçenekleri bulunan 1.6 THP 156 HP ve 1.6 THP 200 HP manuel olmak üzere 2 güçlü motor seçeneği ile satılıyor.
Yeni RCZ, Peugeot’nun MOTION& EMOTION imzasını tam anlamıyla somut hale getiriyor. Yeni Peugeot RCZ, çok güçlü bir tasarımla “tarz sahibi”, ayrıcalıklı ve üst gam konumlanması ile “kaliteli” ve örnek olan yol tutuşu ile “dinamik” olmak üzere Peugeot’nun tüm bilgi birikimlerinin en belirgin ifadesi oluşturuyor.

Ödüllü performans
RCZ tasarımı için olduğu kadar performansı ve diğer üstün özellikleri için de birçok ülkede defalarca otomobilseverler ve uzman basın mensupları tarafından ödüllendirildi. Eşsiz tasarımı ve yüksek performansıyla 2010, 2011 ve 2012 yıllarında Nürburgring 24 Saat Yarışı’nın galibi olarak gücünü gözler önüne serdi. RCZ’nin yenilenmesi öncelikle onun tarzında kendini gösteriyor. İlk tasarımlardan itibaren, Yeni Peugeot RCZ’ye daha özel ve benzersiz bir tarz vermek hedeflendi. Benzersiz ön yüz, tam anlamıyla arka kanatlarının gücünü ve estetik arka gövdenin tutkulu eğimlerini anımsatıyor. Ön ve arka yüz arasındaki bu yeni sinerji, gövde için farklı bir mimari kazandırıyor. Ön kaput artık daha kompakt. Peugeot’nun son modellerinde olduğu gibi doğrudan gövdeye yerleştirilen yeni logo yer alıyor. Hava girişinin büyüklüğü dikkat çekiyor.
Yeni ızgaranın altı gece ve gündüz görünebilen ışıklı bir imzanın kenarında uzanan alt hava girişiyle çiziliyor. Bu bütünün parlak siyahına karışan füme camın arkasında pençe şeklinde ustaca şekillendirilmiş 6 LED’den oluşuyor. Yeni RCZ, halojen farlı versiyonunda alüminyum yuvalı veya Xenon yönlendirmeli versiyonunda Titanyum yuvalı yeni farlarla hem modern hem teknolojik akıcı hatlara sahip bir bakışı benimsiyor.

Peugeot RCZ www.e-motoring.com
Kabinde sportif ambians
İç mekan kaliteli ve sportif bir ambiyans ile “pilotu” anında içine çekiyor. İleri teknoloj ile birlikte yenilikçi bir malzeme kaplanmış ön panel, Yeni RCZ’nin farklı dünyasına mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Kaliteli ve prestijli malzemelerin kullanılması iç mekana estetik kazandırıyor. İç mekan en küçük detaylarda ve yenilenen özellikleri ile algılanan kaliteyi en iyi hale getirmek için gelişme gösteriyor. Versiyona göre standart veya opsiyonel olmak üzere, lake siyah yeni vites kolu, deri döşeme koltuklar ile bağlantılı olarak deri malzeme ile kaplı kapı panelleri ve deri döşemeli koltukların olduğu versiyonlarda orta konsolla ön panelin birleşimini süsleyen alüminyum kaplamalar bulunuyor.

Gündelik hayatta pratik düzenlemeler
Yeni Peugeot RCZ, kendi sınıfında cömert bir hacim sunuyor, 384 litre kapasiteli bagajı ile pratik olmayı da unutmuyor. Arka koltuk sırtlıklarının yatırılması, otomobilin bagaj kapasitesini maksimum 760 litreye kadar taşıyor.

Otomobilin gövde rengi seçenekleri mevcut renk paletine eklenen Magnezit Kahve ve Ateş Kırmızı ile zenginleştirildi.

Peugeot RCZ www.e-motoring.com