Manheim 5 yaşında

Manheim www.e-motoring.comBorusan Holding ile dünyanın lider ikinci el açık artırma şirketi Manheim Auctions’ın ortak olduğu Manheim Türkiye, yaptığı dev açık arttırma ile 5. yılını kutladı. Açık arttırmaya rekor sayıda araç katılımı oldu. 750 aracın açık arttırmaya çıktığı etkinlikte Manheim tarihinde bir rekor olan 340 adet araç satışı gerçekleştirdi. Toplam 680 bayinin katıldığı etkinlikte katılımcılar arasında çekilişle ve araç alanların alım adedine göre hediyeler dağıtıldı.

Borusan Manheim hakkında;
2001 yılında Türkiye’nin ilk 2. el oto alım satım internet hizmetleri ile pazara giren Otomax, 2002 yılında Otomax dergisi ile Türkiye’nin ilk seri ilan dergisini çıkardı. Bir Borusan Holding kuruluşu olan Otomax, 2004 yılında Açık Artırma Hizmetleri ile galeri ve yetkili satıcıların alternatif araç tedarik merkezi konumuna geldi.
Otomax’ın dünyanın lider açık artırma şirketi Manheim Auctions ile 2008 yılında birleşmesi sonucu Borusan – Manheim şirketi doğdu. Manheim Türkiye markası ile faaliyetlerine devam eden bu organizasyon, Otomax’ın sahip olduğu insan kaynağı, alıcı ve satıcı ağını Manheim tecrübesi ile birleştirerek Türkiye pazarının kurumsallaşmasına ve büyümesine katkı sağlıyor.