Mazda3’e eşzamanlı dünya prömiyeri

 Mazda3’e eşzamanlı dünya prömiyeri

Mazda3_Istanbul_Lansman_2
Yeni Mazda3 Dünya’nın beş ayrı noktasında ve Avrupa’nın seçilmiş üç ayrı kentinden bir tanesi olarak İstanbul’da tanıtıldı. SKYACTIV Teknolojileriyle donatılmış Yeni Mazda3’ün dünyanın beş ayrı noktasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen organizasyon için seçilen üç Avrupa şehrinden birisi canlı karakteri sebebiyle İstanbul oldu. Mazda’nın lokomotif modelinin yeni neslinin tanıtımı için New York ve Melbourne’un yanısıra Londra ve St. Petersburg’da da etkinlikler yapıldı. Tüm zamanların en çok satan Mazda modeli; “KODO–Hareketin Ruhu” tasarımı ve alışılmışa meydan okuyan SKYACTIV Teknolojileri ile donatılmış Yeni Mazda3 hatchback modelinin tanıtımı Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirildi. Diğer şehirlerle eş zamanlı planlanan İstanbul’daki organizasyonda Mazda Motor Avrupa yöneticileri de hazır bulundu. Mazda Motor Avrupa Lojistik ve Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Jorgen Olesen: “Yeni kompakt modelimiz, geçen 10 yılda, Mazda’nın global satışlarının üçte birini oluşturan 3.5 milyonluk satış adediyle şirket planlarımızın önemli bir parçasını oluşturuyor. Teknoloji ve stratejinin buluştuğu Yeni Mazda3’ü bir kilometre taşı olarak görüyoruz ve bu popüler modelimizin yeni neslini İstanbul’da tanıtmaktan ötürü ayrıca memnuniyet duyuyoruz”dedi.

mazda3_Istanbul_lansman_1
Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul ise konuya ilişkin olarak “Yeni Mazda3’ün Dünya Prömiyeri için seçilen şehirlerden birinin İstanbul olması bizi oldukça sevindirdi. Yeni Mazda3’ün sahip olduğu tasarım ve teknolojisi ile Mazda CX-5 ve Mazda6’dan sonra Mazda’nın yeni nesil araçlar arasındaki yerini alması ise ayrıca heyecan duyduğumuz bir nokta. Yeni Mazda3’den beklentimiz çok yüksek” dedi.

Mazda3_Istanbul_Lansman
Yeni Mazda3, keyifli bir sürüşün yanısıra yakıt ekonomisi sunma ve güvenli araçlar üretmeye yönelik Mazda stratejisi Sürdürülebilir Zoom-Zoom’un uygulandığı en yeni model durumunda. Dünyanın en hızlı rölantide durma sistemi olan i-stop ve Mazda’nın fren enerjisi yenileme sistemi olan i-ELOOP ile donatılan otomobil, yeni motor ailesi ve şanzımanları sayesinde etkileyici bir performansa sahip. Kompakt boyutlarıyla Mazda3, SKYACTIV Teknolojilerinin uygulandığı 6. nesil araçların en yeni üyesi. Yeni Mazda3’ün Türkiye’de 2014 yılı itibariyle satışa sunulması planlanıyor.