Mazda3’ler Asya’da

Mazda_Route3 www.e-motoring.com
Sekiz adet yeni Mazda3, “Mazda Route3 2013 – Hiroshima’dan Frankfurt’a Meydan Okuma Turu’ndaki” ilk engeli olan Japon Denizi’ni aştı ve tekerlekleri Asya’ya kondu. Mazda3 hatchback modeller, Japonya’daki Hiroşima yakınındaki Hofu Fabrikası’ndan Rusya’nın en büyük Pasifik limanına yaptıkları seyahati 17.000 tonluk bir kargo gemisi olan Makassar Highway ile gerçekleştirdiler. Araçlar, artık seyahatin karayolu kısmının başlangıç noktası olan Vladivostok’da. Yarın başlayacak olan alışılmışa meydan okuyan 15.000 km’lik test sürüşünün karayolunda gerçekleşecek ilk etabının katılımcıları da, Rusya’nın doğusuna; Vladivastok’a güvenli bir şekilde ulaştılar. 9 farklı saat diliminin geride bırakılacağı dünyanın etrafının neredeyse yarısının geçileceği 7 etaplı turun ilk bölümünde İngiliz, Çek, Alman, İtalyan, Polonyalı, Portekizli ve Slovak gazeteciler, bloggerlar ve Mazda3 hayranları yer alacak. Birinci etapta 1400 kilometre yol kat edilecek ve bu etap, üç gün sonra Blagoveshchensk adı verilen bölgesel bir merkezde tamamlanacak. Doğu Asya Havasına sahip bölge kültürünü yansıtan güzergahta araçlar, Çin sınırına parelel olan ve çoğu zaman bu sınırı görüş alanı içerisinde bulunduran bir rotayı takip edecekler.

Mazda_Route3 www.e-motoring.com
Çoğunlukla Avrupa’dan gelen aralarında İsrail ve Avustralya’dan da katılımcıların bulunduğu “sürüş takımları”, mümkün olabildiğince çok sayıda basın mensubunun, blog yazarının ve Mazda severin zorlu şartlar altında yeni Mazda3’ü tecrübe etme fırsatı bulması için seyahatin her ayağında değişecek. Araçların, 2013 Uluslararası Motor Show’dan (IAA) hemen önce 7 Eylül tarihinde Frankfurt’a ulaşması planlanıyor. Araçların ilerleyişi ve yolda yaşanan maceralar www.mazdaroute3.eu adresinden ve Twitter’da #mazdaroute3 hashtag’inden takip edilebilir.
Mazda Motor Avrupa İletişim Başkan Yardımcısı Wojciech Halarewicz konuya ilişkin olarak şunları dile getirdi: “Mazda olarak, bu araçların yarın başlayacak olan alışılmışın dışındaki zorlu yolculukla başa çıkabileceğine inancımız tam. Ancak, başkalarının da Mazda3’ün ne kadar etkileyici olduğunu görmesini istiyoruz. Bu tur heyecan verici ve gerçek bir Mazda deneyimi olacak”.

Mazda_Route3 www.e-motoring.com