Yeni 208 Advertisement

Mazda’dan Avrupa pazarına yeni modeller

 Mazda’dan Avrupa pazarına yeni modeller

Mazda Motor Corporation, SUV serisini 2022’den itibaren genişletme planlarını duyurdu. Şirketin Büyük Ürün grubundan* iki yeni model, Mazda CX-60 ve Mazda CX-80, önümüzdeki iki yıl içinde Avrupa’da tanıtılacak. Mazda, segmentin artan ihtiyaçlarını karşılamak için Avrupalı ​​müşterilere en son çevresel performansı her Mazda’da bulunan sürüş keyfiyle birleştiren daha geniş bir SUV seçeneği sunacak. Aynı zamanda, yeni CX-70 ve CX-90 geniş gövdeli modeller ve küçük platform grubundan CX-50, ABD’de ve diğer bazı Avrupa dışı pazarlarda da piyasaya sürülecek.

Japon üretici, yeni Avrupa modelleri olacak Mazda CX-60 ve Mazda CX-80 ile orta ve uzun vadede olumlu iş büyümesi umuyor. Şirketin Skyactiv teknolojisini, toplu planlamayı ve esnek üretimi bir araya getiren Building Block geliştirme ve üretim stratejisinden tam olarak yararlanan Mazda, SUV serisini en güncel teknolojileri kullanarak genişletecek. Sırasıyla iki sıralı ve üç sıralı koltuklara sahip olan CX-60 ve CX-80, bir elektrik motoruyla birleştirilmiş sıralı dört benzinli motorlara sahip plug-in hibrit modellerin Avrupa’daki tanıtımına öncülük edecek. Yeni nesil sıralı altı sıralı Skyactiv-X benzinli motor ve Skyactiv-D dizel motor, yüksek verimi mükemmel çevresel performansla birleştiren 48V hafif hibrit sistemle birlikte sunulacak.

Buna ek olarak, 2022’nin ilk yarısında, Mazda’nın ilk seri üretim EV’sinin yeni bir versiyonu olan MX-30, Mazda’nın benzersiz wankel motorunu jeneratör olarak kullanan çoklu elektrifikasyon teknolojisini bir araya getirecek. Mazda, 2025’ten itibaren de EV’lere özel yeni bir platformda bir dizi yeni ürünü daha tanıtacak. Bu modellerin piyasaya sürülmesiyle Mazda, 2030 yılına kadar tüm ürün yelpazesinin elektrifikasyonunu tamamlamayı planlıyor.

Bu yeni modellerin yanı sıra, yakın zamanda güncellenen CX-5, Mazda’nın küresel olarak işini yönlendiren temel modellerden biri olmaya devam ediyor. CX-5 ve CX-30 gibi diğer modeller Mazda’nın crossover SUV serisinde önemli bir rol oynamaya devam edecek; tasarımın evrimi, ürün iyileştirmeleri ve en son güvenlik teknolojilerinin ve bağlantı özelliklerinin tanıtımı, çekiciliğini koruyarak model serisini sürekli olarak geliştiriyor.