Mercedes-Benz C-Manager mezunları

 Mercedes-Benz C-Manager mezunları

Mercedes-Benz Türk, yüksek kalite anlayışını ürünlerinin yanı sıra, satış ve satış sonrası hizmetlerde de geliştirebilmek için tüm kademelerdeki bayi çalışanlarına uyguladığı geniş kapsamlı eğitim ve sertifikasyon programlarına ilave olarak 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle başlattığı “Certified Manager – C-Manager” eğitimlerini 2010 yılı sonunda tamamladı. Mercedes-Benz Türk Bayi ağında görev yapan 172 bayi yöneticisi, katıldıkları C-Manager eğitim modüllerini başarıyla tamamlayarak sertifikalı yönetici “Certified Manager” sertifikasını almaya hak kazandı. Daimler A.G.’nin uluslararası eğitim birimi “Global Training” bünyesinde geliştirilen “Certified Manager – C Manager” eğitim programı, Türkiye’nin yanısıra Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere ve İspanya başta olmak üzere toplam 27 farklı ülkede uygulamaya alındı. Mercedes-Benz Türk diğer ülkelerden farklı olarak, “C-Manager” programını akademik alt yapıyı eksiksiz sağlayan bir çözüm ortağıyla, Boğaziçi Üniversitesi öğretim görevlileriyle birlikte gerçekleştirdi. Program dahilinde, Mercedes-Benz Türk A.Ş. bayi yöneticileri için hazırlanan, Mercedes-Benz Türk ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi – BÜYEM koordinasyonunda yürütülen ve bir yüksek lisans programı benzeri eğitim, 18 ayda tamamlandı.
C-Manager Eğitimi, “Müşteri İlişkileri”, “Strateji Oluşturma ve Performans Yönetimi”, “Pazar Yönetimi”, “Süreç ve Değişim Yönetimi”, “Mali Yönetim”, “İnsan Kaynakları Yönetimi” ve “Liderlik” modüllerini kapsıyor.
Mercedes-Benz C-Manager sertifikasyon programı, yönetim kademelerinin eğitim ve sertifikasyonunu öngörüyor. Bu eğitimler ile şirket, bayi yöneticilerinin yetkinliklerini Mercedes-Benz’in global kriterleri çerçevesinde geliştirmelerini ve en yüksek seviyede müşteri memnuniyetinin ve bağlılığının sağlanmasını amaçlıyor.
Mercedes-Benz’in tüm dünyada uyguladığı geniş kapsamlı eğitim ve sertifikasyon programı, Türkiye’de 2000 yılında bayi satış danışmalarının eğitimi “C-Sales” ile başladı. 300 kişiden fazla katılımcısı olan bu gruptaki satış danışmanları, 2003 yılından itibaren eğitimlerini tamamlayarak “Sertifikalı Satış Danışmanı” ünvanını aldılar. 2004 ve 2005 yıllarından itibaren “Sertifikalı Servis Danışmanı – C Service SA ” ve “Sertifikalı Arıza Teşhis Teknisyeni – C Service DT” programları hayata geçirildi ve 1100 danışman ile teknisyen bu yetkinliği elde etti.

1 Yorum

  • Çok başarılı bir çalışma, ilgi çekici, ve güzel bir site BAŞARILAR.

Bu yazı yorumlara kapalıdır.