MINI Countryman gecikmeden Türkiye’de

 MINI Countryman gecikmeden Türkiye’de

MINI ailesinin en yeni üyesi MINI Countryman, Avrupa pazarlarıyla aynı gün, 25 Eylül 2010 tarihinde İstanbul’da Nişantaşı Sanat Parkı’nda yapılan etkinlikle, MINI tutkunlarıyla buluşup tanıştı.
MINI, hatchback, cabrio ve Clubman’den oluşan model ailesine eklenen 4. üye, MINI algısına yeni bir boyut daha kazandırdı. 4 kapıya ve 4 tekerlekten çekişe sahip, 4 metre uzunluğundaki MINI Countryman, çarpıcı bir şekilde farklı, ancak anında fark edilecek kadar da saf bir MINI olarak öne çıkıyor. Türkiye’de 122 HP’lik Cooper ve 184 HP’lik Cooper S olmak üzere iki farklı benzinli motor seçeneği ile sunulan MINI Countryman’in tavsiye edilen perakende satış başlangıç fiyatı 26.500 Euro olarak açıklandı.
Orijinal bir Crossover olan MINI Countryman, klasik MINI konseptiyle modern Spor Aktivite Aracı (SAV) arasında köprü kurarak dahice bir geçiş sağlıyor. Şehir içi hareketliliğin sürekli değişen gereksinimlerine uygun ve gelişmiş imkanlara sahip MINI Countryman, MINI’ye özgü eşsiz sürüş keyfini, daha fazla alan ve esneklik isteyen yeni bir hedef kitleye sunuyor. MINI modellerinin arasında ilk kez dört kapıya ve geniş açılan bagaja sahip olan MINI Countryman, çok yönlü kullanıma izin verecek şekilde çok daha fazla alan özgürlüğü, yükseltilmiş oturma pozisyonu ve optimize edilmiş sürüş konforu sunarken yol olmadan da mükemmel yol tutuşu sağlıyor. MINI Countryman, MINI’nin karakteristik özelliği olan go-kart hissini korurken, gerçek MINI tutkunlarına ilave bir özellik olarak opsiyonel MINI ALL4, dört tekerlekten çekiş sistemini sunuyor. MINI Countryman standart olarak dört koltukla sunuluyor, ancak üç koltuklu model de fiyat farkı olmaksızın mevcut. Aracın iç tasarımı, cömert bacak, baş ve omuz sahası ile uzun mesafe sürüşleri için gelişmiş konfor özellikleri sunuyor.
MINIMALISM yakıt verimliliği kavramının bir göstergesi olarak, MINI Countryman’in her modelinde geniş bir yakıt tüketimi ve emisyon azaltma özellikleri yelpazesi mevcut. Bunlar arasında Frenlemede Enerji Üretimi, Otomatik Start/Stop, Vites Durum Göstergesi ve isteğe bağlı olarak motor yardımcı birimlerinin yönetimi özellikleri bulunuyor. Ayrıca standart olarak sunulan altı ileri vitesli manuel şanzımana alternatif olarak, Steptronic özellikli altı ileri vitesli otomatik şanzıman da mevcut.