MINI Coupe Türkiye’de

 MINI Coupe Türkiye’de

MINI ailesinin hatchback, Cabrio, Clubman ve Countryman’den sonra beşinci karoser seçeneği olan Coupe, Türkiye’de de satışa sunuldu. 17 Kasım gecesi İstanbul’da gösteri amaçlı boks karşılaşmalarının yapıldığı ilginç bir partiyle tanıtılan otomobil, artık Borusan Otomotiv bayilerinde de yerini alıyor. Her ikisi de 1.6 litrelik motora sahip  184 HP’lik Cooper S Coupe ve 122 HP’lik Cooper versiyonları bulunan otomobilde fiyatlar 28 bin Euro’dan başlıyor. MINI Cooper S Coupe ise 32 bin Euro fiyatla satılıyor. John Cooper Works versiyonu ise isteğe bağlı olarak ithal edilecek. MINI’nin genel tasarım çizgisine sahip olan iki kişilik otomobilin arka kısmı diğer versiyonlara göre farkı yaratıyor. Düz silueti ve yenilikçi “kask” biçimli tavanı, entegre edilmiş tavan spoylerinin yanı sıra aktif arka spoyler de yüksek hızda hava akımını optimize ederek MINI Coupe’ye sportif bir zarafet katıyor. Alçak tavanlı kabinde de diğer kardeşlerle aynı kokpit ve koltukların kullanılmış.

reklam

MINI’nin sportif karakterini ileri teknoloji araç konseptine başarılı bir şekilde aktaran MINI Coupe, küçük otomobiller segmentinde şimdiye kadar erişilmemiş çevikliği, eşsiz gövde ve iç mekan konsepti, tasarımı, donanımı ile kendi türünün ilk premium otomobili olarak tanıtılıyor.
Kompakt bir spor otomobilin sade karakteristiği, MINI Coupe’de açılan tavandaki eliptik girintiler ile belirginleştiriliyor. Standart spor koltuklar, sportif viraj sürüşlerinde olağanüstü yan destek sağlıyor. Yukarı doğru geniş açılı bagaj kapağı ve bagajdan araç içine yükleme aralığı olan 280 litrelik bagajı ile MINI Coupe çok yönlülük sergileyebiliyor.

reklam
Advertisement