MINI Roadster için start zamanı

 MINI Roadster için start zamanı

Ve sahne MINI Roadster’in! MINI ürün gamının altıncı modeli ve ilk iki kişilik üst açılabilir otomobili Roadster için yola çıkma zamanı.

Sınıfının ilk premium modeli olan manuel açılır tavanlı roadster, olağanüstü tasarımı, etkileyici performansı, sofistike şasi teknolojisiyle yine göz kamaştırıyor. MINI tasarım dilinin eseri olan iki kişilik roadster, sürüş coşkusuna adanmış bir otomobil. 1384 mm’lik yüksekliği (JCW:1391 mm), 3728 mm’lik uzunluğu ve 1683 mm’lik eniyle ailenin en küçüğü olan otomobil, sadece 2467 mm’lik aks mesafesi üzerine kurulu. Fazlasıyla eğik A sütunlarıyla daha da dinamik görünüm kazandırılan otomobil, MINI Cabrio’dan 20 mm daha alçak tasarlanmış. Manuel mekanizmalı tavan, çabucak açılıp kapatılabiliyor.


Hep olduğu gibi go-kart sürüş stiline sahip otomobil, düşük ağırlık merkezi, optimize edilmiş aerodinamik unsurlar, rijit gövde yapısı ve gelişmiş şaşi ayarlarıyla bir asfalt sihirbazı durumunda. 240 litrelik bagajıyla fonksiyonellikten de ödün vermeyen otomobilde sunulan takla barları, güvenlik için önemli unsurlardan. Ama tabii ki bu kadar değil, Dinamik Denge Kontrol Sistemi DSC, Dinamik Çekiş Kontrol sistemi DTC, Elektronik Diferansiyel Kilidi EDLC, 80 km/s’de otomatik açılan aktif arka spoyler gibi donanımlar, otomobilin güvenlik çıtasını iyice yükseltiyor. Takla barları arasına yerleştirilen rüzgar deflektörü, kabin içindeki huzuru da artırıyor!
Motorlara gelince, 211 HP’lik John Cooper Works Roadster, 184 HP’lik Cooper S Roadster, 122 HP’lik Cooper Roadster ve 143 HP’lik Cooper SD Roadster, modelin motor gamını oluşturuyor. MINI Roadster’in yılbaşından önce Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor!