MiTo’ya otomatik vites

 MiTo’ya otomatik vites

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo’nun lüks küçük sınıfta yer alan modeli MiTo’nun TCT kodlu çift kavramalı 6 ileri otomatik şanzımanlı versiyonunun Yeni Serisi, 21 bin 950 Euro’dan başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. 135 HP güç üreten 1.4 Multiair teknolojili benzinli motorla donatılan Alfa Romeo MiTo’nun Yeni Serisi, sahip olduğu “City” ve “Sportivo” olmak üzere iki farklı donanım paketi ve sportif özellikleriyle farkını ortaya koyuyor.
Ağustos ayı boyunca Euro kurunu 2.20 TL’ye sabitleyen Alfa Romeo Türkiye, Yeni Seri Alfa Romeo MiTo 1.4 Multiair TCT versiyonuyla lüks küçük sınıfta satışlarını daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Yeni Seri zengin donanım paketleriyle sportif ruhu yansıtıyor
Şehiriçi kullanımı için yeterli donanıma sahip City ve zengin donanım paketi Sportivo ile ithal edilen Alfa Romeo Mito 1.4 135 HP TCT’nin standart donanımları arasında 7 havayastığı, ABS, VDC (ESP), Hillholder, Q2 Elektronik (kilitli diferansiyel), D.N.A sürüş sistemi, Start&Stop sistemi, MP3 çalarlı ve direksiyondan kumandalı müzik sistemi, krom çerçeveli farlar, krom egzoz borusu, krom dış detaylar, alaşım jantlar yer alıyor. Bunlara ek olarak, City donanım paketinde manuel klima ve Matrix ekranlı göstergeler gibi ekipmanlar sunuluyor. Sportivo paketinde ise başta otomobilin sportif ruhunu pekiştiren spor koltuklara ek olarak, çift bölgeli otomatik klima, alüminyum kapı eşik çıtası, 17 inç Sport hafif alaşımlı jantlar, ön sis farı, arka spoiler, sportif tampon, beyaz aydınlatmalı göstergeler ve Cruise Control (Hız Sabitleyici) standart olarak yer alıyor.
135 HP’lik güç ve 230 Nm tork üreten Multiair teknolojili ve 1.4 litre turbo motorlu Alfa Romeo Mito TCT, 207 km/s’lik son hız değerine sahip. Hem manuel hem tam otomatik kullanım moduna sahip olan ve sarsıntısız çalışma özelliğiyle dikkat çeken TCT şanzımanlı MiTo, 0-100 km/s hızlanmasını ise 8.2 saniyede tamamlayabiliyor. Standart olarak sunulan Start&Stop özelliğinin etkisiyle 100 km’de 5.5 litrelik yakıt tüketim değeri ise Alfa Romeo MiTo’yu daha benzersiz kılan özelliklerin başında geliyor.