Monaco’da Renault gösterisi: Twin’Run

 Monaco’da Renault gösterisi: Twin’Run
Reklam

Renault Twin'Run www.e-motoring.com
Renault, sansayonel Twin’Run modelini geride kalan haftasonu gerçekleştirilen 71. Monaco Grand Prix’sinde ortaya çıkardı. Twin’Run, ilk turlarını Monaco Grand Prix’sinde izleyiciler önünde attı. Efsanevi pistiyle Monaco, bu konsept otomobilin ilk ortaya çıkış yeri için en ideal sahneydi. Bu yeni konsept otomobil, markanın sportif ruhunu yansıtıyor ve efsanevi R5 Turbo ve Clio V6 gibi otomobil tutkusunu yansıtıyor. Gerçek bir yarış otomobili olan Twin’Run doğrudan motorsporları yarışlarından alınan tübüler bir şasi ve Mégane Trophy’den alınanş 320 beygirlik V6 motora sahip.
İkizi olan Twin’Z gibi Twin’Run da modern ve eğlenceli bir şehir otomobili. Her iki konsept otomobil de Renault’nun yaşam sürecindeki temel safhaları temel alan tasarım stratejisinin beşinci kademesi olan “Play” (Oyun) aşamasını ifade ediyor ve zamanının tüm özelliklerini taşıyan bir şehir otomobilinin kişiselleştirme olanaklarını gözler önüne seriyor.
Twin’Run konsept otomobili Renault’nun gelecekteki şehir otomobillerinin sahip olacağı stil konusunda ipuçları veriyor.

reklam
Skoda Superb

Renault Twin'Run www.e-motoring.com
Renault Twin’Run, yarışlara yönelik şasi hazırlamada uzmanlaşmış bir Fransız firması olan Tork Engineering / Poclain Vehicules’ün desteği ile geliştirildi. Bu konsept otomobil bu yarış deneyiminden istifade eden gerçek bir yarış otomobili. Kompozit malzemeden imal edilen gövde, Mégane Trophy’den esinlenilen ortaya yerleştirilmiş motor sunan çoklu tübüler çelik şasiyi kaplıyor.
Twin’Run, yollarda Laguna, Espace ve Latitude’ün ve yarışlarda Mégane Trophy’nin kullandığı Renault-Nissan Ortaklığının ürünü olan V4Y motoru ile donatıldı. Arka aks merkez hattının önüne uzunlamasına yerleştirilmiş olan 3.498 cc’lik V6 motor 6.800 1/min devirde 320 beygir güç ve 4.850 1/min devirde 380 Nm maksimum tork sunuyor. Lineer akselerasyon sağlayan motor, düşük devirlerden itibaren bile dolgun gövdeli ve son derece cömert.

reklam

Renault Twin'Run www.e-motoring.com