Nissan Paris’te şova çıkıyor

 Nissan Paris’te şova çıkıyor


Nissan Paris Motor Show’da teknoloji ve yenilikçi tasarımını koyu çizgilerle sunacak. Nissan detaylı ve başarılı ürün gamı ile markanın gelecekte var olacağı yerin ipuçlarını verecek. Nissan’ın yenilikçilik ve yeni yeknolojileri hayata geçirme stratejisi ve bu konudaki kararlılığı müşterileri cezbedici bir özelliği. 2011 yılında elde edilen ve 2010 yılının %25 üzerindeki başarılı satış performansı sonrasında Nissan 2012 yılında da başarılarına devam edecek.

Avrupa’da pazarın zorlu koşullarına rağmen Nissan’ın ürün çeşitliliği ve mevcut modellerin ortaya koyduğu başarı ile Nissan sürekli bir büyüme gerçekleştirildi. Temmuz ayı rakamlarına bakıldığında bir önceki yıla kıyasla %5 lik bir satış artışı yaşanırken İngiltere, İspanya ve Rusya’da büyük yatırımlara devam edildi.


TeRRa Konsept, dünyada ilk kez Paris’te sergileniyor olacak. 0 emisyon TeRRa modeli 4 kişilik oturma kapasitesi ve göz alıcı tasarımı ile Nissan standının merkezinde yer alacak. Hidrojen yakıt hücreli TeRRa aynı zamanda 4×4 kapasitesi ile 0 emisyon araçların sadece şehir ortamlarında değil aynı zamanda zorlu arazi şartlarında da var olacağının bir kanıtı. 0 emisyon alanında Nissan Leaf ile hali hazırda lider olan Nissan, TeRRa ile tasarım, yenilikçilik ve mühendisliği bir adım öteye taşıdı.

TeRRa’da şaft yükseltisi olmadığı için, 4 yolcuda rahat oturma poziyonu sayesinde kolay bir biçimde aracın dışını görebiliyor. Bunlara ek olarak TeRRa’da yeni yüzeysel materyaller, sürücü bölümündeki ekran ve enformasyon sistemlerinde uygulanan çıkarılabilir ve taşınabilir teknoloji ile tasarım ve yenilikçiliğe farklı bir boyut getiriyor.


Nissan standında güçlü Juke Nismo, Londra merkezli dünyanın en büyük kulüplerinden Ministry of Sound işbirliğiyle tasarlanan Juke Ministry of Sound, Qashqai’nin yenilikçi ve kullanıcı dostu 360 derece çevre görüş teknolojisine sahip, cross over segmentine sıradışı bir yenilik getiren Qashqai modeli, yeni ve kullanıcı dostu teknolojilerle bezenmiş 0 emisyon konsept Pivo 3, stil ve tarzın teknoloji ile bütünleştiği Micra Elle, performans, heyecan kriterlerinde Nissan Spor Otomobil mirasının temsilcisi yenilenen 370Z Coupe ve Roadster Nissan standında yerini alacak.

Son olarak Nissan standının kendisi ziyaretçilere farklı bir yenilik sunuyor. Standın yeni tasarımı, ziyaretçileri stand ile bütünleşen, stand içine yönlendiren bir atmosfere itiyor. Müşterilerle daha çok iletişime geçecek “interaktif ekranlar” sayesinde katılımcılar Nissan dünyası ile etkileşim içine girecekler.