Opel Mokka

ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2019 Gladyatörleri sahiplerini buldu

 ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2019 Gladyatörleri sahiplerini buldu

reklam

Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) markaların satış ve iletişim başarılarını ödüllendirmek amacıyla organize ettiği ODD Satış ve İletişim Ödülleri’nin onuncusu görkemli ve heyecanlı bir törene sahne oldu. 3 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilen geleneksel gecede, toplam 22 daldaki ödüller sahiplerini buldu. Otomotiv sektörünün bir araya geldiği gecede, Serdar Kuzuloğlu ve Duygu Demirdağ’ın başarılı sunumları, Tahsin Hasoğlu ise keyifli videoları ile ödül törenine renk kattılar.

reklam
Hyundai Bayon reklamı

Otomotiv sektörünün en dikkat çeken, kapsamlı ve prestijli organizasyonu olan “ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2019 Gladyatörleri” bu yıl da güçlü bir rekabete sahne oldu. Sektörün “en”lerinin belirlendiği gecede kazanan en başarılı markalar ve çalışmaları heyecanlı ve görkemli bir törenle ödüllerini aldı.

3 Ocak 2020 gecesi Raffles Hotel İstanbul’da gerçekleşen geceye, ODD üye markaları, otomotiv dünyasının temsilcileri, basın mensupları ve davetliler katıldı.

 “Otomotiv sektörü ve ODD 2019 yılında da ekonomiye değer katmaya devam etti.”

reklam
Honda Jazz reklamı Advertisement

Gecede konuşma yapan ODD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu bu yıl onuncusu düzenlenen Satış ve İletişim Ödülleri, ODD Gladyatörlerine katılan tüm adayları ve etkinliği düzenleyenleri tebrik ederken, 2019 yılını da değerlendirdi,

“Pazarın toparlanma sürecine girdiğine inandığımız 2019 yılı son çeyreğinin devamı olarak 2020 yılı için öngörülen %5’lik ekonomik büyümenin desteklemesi ve otomotiv ekosisteminin dengelenme sürecinden büyüme sürecine tekrar geçebilmesi için, fayda yaratacağına inandığımız tedbirler de Derneğimiz tarafından Ankara ile paylaşıldı. Dernek olarak gelişmelerin takipçisi olmayı sürdüreceğiz.’

 Gece toplam 22 dalda rekabete sahne oldu

“Satış” ve “İletişim” kategorilerinde toplam 22 dalda ödül verildi.

-İletişim Ödülleri kategorisinde halka açık kategorilerde adaylar;

Yılın Dergi Uygulaması, Yılın Dijital Deneyim Uygulaması, Yılın Sosyal Medya Uygulaması, Yılın Gazete Uygulaması, Yılın Radyo Uygulaması, Yılın Outdoor Uygulaması, Yılın TV Uygulaması, Yılın Nostalji TV Uygulaması, Yılın Nostalji Radyo Uygulaması ve Yılın Nostalji Gazete Uygulaması dallarında www.oddgladyator.com sitesi üzerinden verilen oylar ile ilk 5 içine girmeye çalıştılar.

Halk oylaması ile ilk beşe kalan projeler ve halk oylamasına açık olmayan Yılın PR/Etkinlik Uygulaması, Yılın Entegre İletişim Kampanyası, Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ve kategorilerinde yer alan tüm aday çalışmalar jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, gecede canlı oylandı.

Bu ödüllerin yanı sıra gecede Jüri Özel Ödülü de sahibini buldu.

-Satış Ödülleri kategorisinde; En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası, En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası, En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli, En Çok Satılan Otomobil Modeli, En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası, En Çok Satılan Otomobil Markası ve En Çok Satılan Otomobil ve Hafif Ticari Araç Markası kategorilerindeki birinciler, ODD veri tabanına işlenen yıllık satış adetleri sonuçlarına göre belirlendi.

Gecede tüm kategorilerde ödül alan firmalar, ödüller ile eş zamanlı olarak hazırlanan ve ODD tarafından onaylanan logoların bir yıllık kullanım hakkına da sahip oldu.

En yüksek katılım Sosyal Medya Uygulaması kategorisinde oldu

ODD üyesi markaların iletişim kategorilerine katılımları çok yoğundu. En büyük ilgi 10 aday çalışma ile “Sosyal Medya Uygulaması” kategorisinde olurken, “Dijital Deneyim Uygulaması’ ve “TV Uygulaması” kategorilerinde 7’şer adet çalışma yer aldı. Tüm kategoriler toplamında 61 çalışma ödül almak için mücadele verdi.

 ‘Yılın Basın Lansmanı’ ödülünü otomotiv basını belirledi

 “Yılın Basın Lansmanı” ödülünü her yıl olduğu gibi bu yıl da otomotiv basınının değerli temsilcileri belirledi. Basın mensuplarının, 2019 yılı içerisinde katıldıkları marka ve modellerin test sürüşü ya da tanıtım etkinliklerini değerlendirdikleri bu kategoride aday olan markalar sistem üzerinden oylandı.

Gladyatörlerin Yol Arkadaşları

Türk otomotiv sektörünün temsilcilerini buluşturan ve bu yıl onuncusu gerçekleştirilen ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2019 Gladyatörleri’nin bu yılki destekçileri arasında; ana sponsor sahibinden.com başta olmak üzere, Castrol, Bridgestone, Avis Filo, TEB, GEFCO, Autorola, ALJ Finans ve Ipsos yer aldı.

Jüri üyeleri 2019’un “en’lerini” belirledi

Gladyatör Ödülleri’nin onuncu yılında da İletişim ve Paydaş İlişkileri Yönetimi Stratejik Danışmanı, T&C Halkla İlişkiler Yöneticisi, TOBB Medya ve İletişim Meclisi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda SEDEFED Başkan Yardımcısı Sayın Fügen Toksü başkanlığında iletişim ve pazarlama alanında uzman akademisyenlerden oluşan tecrübeli jürinin profesyonel değerlendirmesiyle sonuçlar belirlendi.