Ödül avcısı Meriva

 Ödül avcısı Meriva

Opel, 35 yıllık geçmişe sahip Altın Direksiyon ödülünü, yeni Meriva ile 14. kez kazandı. Auto Bild ve Bild am Sonntag dergilerinin Avrupa çapındaki 40 milyon okuyucusu, yarışmanın ilk aşamasında Meriva’yı 42 aday arasından en iyi 20 arasına seçti. Daha sonra ikinci aşamada editörler, yarış pilotları ve teknisyenlerden oluşan 40 kişilik jüri, aday araçları İtalya Balocco’daki Pirelli pistinde zorlu testlere tabi tutu. 32 kriterin yarısından fazlasını sağlayan Meriva, jüri üyeleri tarafından Altın Direksiyon ödülüne layık bulundu. Dört jüri grubunun üçünde (teknisyenler, editörler ve VIPler) birinci seçilen Meriva, yarış pilotlarının da ikincisiydi. i-motoring.com yayın yönetmeni Süreyya İzgi’nin de 2001-2006 arası tek Türk jüri üyesi olarak oy kullandığı Auto1 yarışmasının Auto Bild ve Bild am Sonntag ortaklığıyla güncellenmiş versiyonu olan bu yarışma, Avrupa’nın en prestijli iki otomobil organizasyonundan biri kimliğine sahip.
Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Bu ödülü kazanmak bir onurdur. Alınan sonuç, araçlarımızın en iyi olduğunun güzel ve somut bir kanıtıdır” dedi.
Meriva ödüle doymuyor
Opel’in başarılı minivanı Meriva, tanıtılmasından bu yana çok kısa zaman geçmesine karşın şimdiden üç uluslararası ödül kazandı. Auto Bild ve Bild am Sonntag’dan Altın Direksiyon, Auto Bild Almanya’dan tasarım ödülü kazanan otomobil, Allianz da Plux X teknolojisi ile ödüllendirdi. Opel Meriva, bütün bu ödüllere ek olarak Car of the Year (Yılın Otomobili) adayları arasında yer alıyor.