Opel ADAM’a “akıl” nakli

 Opel ADAM’a “akıl” nakli

Opel-ADAM-IntelliLink www.e-motoring.com
IntelliLink bilgi-eğlence sistemli Opel ADAM şimdi, sürüş esnasında istenilen bir şeyin yalnızca konuşarak yapılmasına yardımcı olan Apple’ın eşsiz akıllı asistanı Siri Eyes Free için tam entegreye olanak tanıyor. Direksiyona monte edilmiş bir düğmeyi kullanarak, iOS 6 uyumlu iPhone cep telefonuna sahip olan müşteriler, güvenli şekilde gözlerini yoldan ayırmadan ve direksiyondan ellerini çekmeden bazı işlemleri Siri Eyes Free üzerinden yönetebilecekler. Bu geleneksel sesle etkinleştirmelerden oldukça farklı – ADAM’da yalnızca geçerli ses tonuna sahip kişi olmanız şartıyla Siri Eyes Free uygulamasına konuşabilirsiniz.

Opel-ADAM-IntelliLink www.e-motoring.comOpel, opel adam, adam, otomobil, araba, siriDikkatin dağılmasını en aza indirgemek için Apple ve Opel, konuşmaktan başka bir şey yapmanıza gerek kalmadan Apple cihazınızla iletişim kurmanıza yardımcı olan Siri Eyes Free modu ile önceki eller serbest işlevselliğini çok daha ileriye taşıdı. Sürücüler, ADAM’ın özelliklerini kullanırken Siri metin konuşmasının ekranda görüntülenmediğini fark edecekler. En önemli odak noktası olarak güvenliğin sağlanmasına yönelik entegrasyonun geliştirilmesi esnasında Apple ve Opel firmalarının bir araya getirmiş olduğu en önemli güvenlik önlemlerinden biri.

Bu özellik, tüm ADAM modellerinde standart olarak sunulacak.Önceden IntellilLink donanımlı ADAM’a sahip olan müşteriler de Siri Eyes Free uygulamasından faydalanabilirler. Siri Eyes Free işlevselliğinin IntelliLink içerisine dahil edilmesini sağlayan ücretsiz bir yazılım güncellemesi sunacak Yenilikçi IntelliLink sistemi, kendi mobil iletişimleri güncel olduğu sürece araç içi bilgi-eğlence sağlamak için sürekli olarak müşterilerin mülkiyeti boyunca güncellenebilir.