Yeni 208 Advertisement

Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük Porsche Merkezi açıldı

 Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük Porsche Merkezi açıldı

Porsche www.e-motoring.com
Maslak’ta bulunan Doğuş Center’da hizmete giren Maslak Doğuş Oto Porsche Showroom açılışı için düzenlenen basın toplantısına Porsche A.G Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bernhard Meier, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Porsche Genel Müdürü Anıl Gürsoy ve Doğuş Oto Genel Müdürü Zafer Başar katıldı. Basın toplantısında, ayrıca Porsche’nin yeni kompakt SUV modeli Macan’ın Türkiye ön gösterimi de gerçekleştirildi.

Doğuş Center’da hizmete giren Doğuş Oto Porsche Showroom’u, iç mekan ve kapasite olarak Avrupa’nın sayılı Porsche Merkezleri’nden biri oldu. 1400 metrekare satış ve 750 metrekare servis alanıyla 14 Porsche aracın aynı anda sergilenebildiği Showroom, 10 milyon TL yatırım ile açıldı. Açılış için düzenlenen basın toplantısında aynı zamanda Porsche’nin yeni kompakt SUV modeli Macan,
Türkiye’de ilk kez görücüye çıktı.

Macan Endonezya dilinde Kaplan anlamına geliyor. İlk kez Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Macan’ın, Türkiye ön gösterimi ve basın toplantısı Porsche AG Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bernhard Meier, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Porsche Genel Müdürü Anıl Gürsoy ve Doğuş Oto Genel Müdürü Zafer Başar’ın katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte, Porsche AG Avrupa Direktörü Felix Brautigam ve PCEE (Porsche Central and Eastern Europe) Genel Müdürü Marcus Eckermann da hazır bulundu.
Bilaloğlu: “ Maslak’ta yılda 200 Porsche satmayı öngörüyoruz.”

Bu yıl Doğuş Otomotiv ile Porsche işbirliğinin 18. yılı olduğunu ve bugünkü basın toplantısının da bu işbirliği için çok önemli bir adım olduğunu söyleyen Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, “Bugün iki büyük mutluluğu aynı anda yaşıyoruz. İlki, Avrupa’nın en büyük ve önemli Porsche Merkezleri’nden biri olacak Doğuş Oto Porsche Maslak Showroom’unun hizmete açılması. Diğeri ise, Porsche için çok önemli bir model olan Macan’ın Türkiye ön gösterimi” diye konuştu. Doğuş Oto Maslak Porsche Showroom’unun kendileri için çok büyük önemi olduğunu söyleyen Bilaloğlu, “Bu Showroomumuz’da yılda yaklaşık 200 Porsche satışını gerçekleştirmeyi ön görüyoruz” diye konuştu.

Porsche www.e-motoring.com
Meier : “Türkiye’nin başarı hikayesinin parçası olmak bizim için çok önemli”
Porsche A.G İcra Kurulu Üyesi olarak her yıl birçok ülkeyi ve Porsche Merkezi’ni gezdiğini söyleyen Porsche AG Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Bernhard Meier, ise “ Bu yıl en önemli duraklarımdan birinin Türkiye ve İstanbul olmasından mutluluk duyuyorum. İstanbul dinamizmi ve her tarafta bulunan kültürel atmosferi ile dünyanın en sayılı kentlerinden biri. Porsche olarak Türkiye’nin başarı hikayesinin bir parçası olmak bizim için çok önemli” diye konuştu.

Porsche’nin geçen yıl dünyada 163 bin araç sattığını, bunun bir önceki yıla göre yüzde 15’lik bir artış olduğunu söyleyen Meier, “Türkiye de buna 518 adetlik bir katkı yaptı, bir önceki yıla göre satışlar, yüksek vergilere rağmen Türkiye’de yüzde 5 oranında arttı. Bu da seçkin markamız ve yüksek kaliteli spor otomobillerimizin yanında, ortaklarımızın ve çalışanlarımızın da başarısıdır” diye konuştu. Büyüme stratejilerinin, sürdürülebilir büyüme olduğunu söyleyen Meier, yetkili satıcı ağlarının da yaygınlaştırmak için çalıştıklarını söyledi. “Sürdürülebilir büyümemizin temellerinden biri de iş ortaklarımızın ve yatırımcılarımızın güveni ve inancı ile gerçekleştiriyoruz. İstanbul’daki yeni Showroom da bunun bir göstergesi” dedi.

Bilaloğlu: “ Macan Türkiye’de büyük ilgi görecek”
Macan’ın satışa sunulması ile Porsche satışlarının hız kazanacağını düşündüklerini söyleyen Ali Bilaloğlu, Macan’ın, ilk anda kompakt, dinamik ve taze görünümüyle dikkatleri üzerine çektiğini s, yeni modelin Cayenne ile başlayan Porsche SUV geleneğinin ve tasarımının DNA’sını taşıdığını belirtti. Bilaloğlu, “Macan’ın bir Porsche olduğu da her detayında hissediliyor. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de Porsche’nin günlük kullanıma daha uygun, günlük kullanım rahatlığıyla, Porsche spor sürüş keyfini birleştiren modelleri olan Panamera ve Cayenne özellikle büyük ilgi görüyor. Macan modelinin de aynı nedenler ile Türkiye’de büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz“ diye konuştu.

Porsche www.e-motoring.com
“Kadınların da tercihi olacak“
Türkiye’de Porsche spor modellerinde, erkek kullanıcı oranlarının yüzde 90, kadınların ise yüzde 10 olduğunu söyleyen Bilaloğlu, SUV modellerinde ise, bu oranın yüzde 70 erkek, yüzde 30 kadın olarak değiştiğini, kadın kullanıcıların SUV modellere ilgisinin daha fazla olduğunu söyledi. Bilaloğlu,“ Macan gibi kompakt SUV modelinin, şehir içi kullanım kolaylığı gibi nedenler ile özellikle potansiyel kadın Porsche kullanıcıları tarafından da tercih edileceğini düşünüyoruz“ diye konuştu.

“Yıllık satış hedefi 40-50 adet“
Türkiye’de satışına Nisan ayında başlanacak, Macan modelinin ilk etapta, 258 HP güç üreten 3 litre hacimli V6 dizel motoru Macan S Diesel, 340 HP güç üreten 3 lt hacimli V6 biturbo motorlu Macan S ve 400 HP güç üreten 3,6 litre hacimli V6 biturbo benzinli Macan Turbo versiyonları beğeniye sunulacak. Porsche Macan’ın tüm modelleri çift kavramalı yedi ileri şanzıman ile dört çeker olarak satışa sunulacak. Porsche Macan S Diesel modeli 125 bin Euro’dan başlayan fiyatlar ile alınabilecek. Macan’ın, Türkiye’de Porsche satışlarına gözle görülür bir etkisi olmasını beklediklerini söyleyen Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, “2013 yılında Porsche satışlarının bir önceki yıla göre 21 adet artarak, 518 adede ulaştı. Macan’ın satış adedinin ilk lansman yılında 40-50 adet olmasını ön görüyoruz“ diye konuştu.