Otonom sürüş için iki devden işbirliği

 Otonom sürüş için iki devden işbirliği


BMW Group ve Daimler AG, otomatik sürüş konusundaki güçlerini birleştirecekler. Başlangıçta, sürücü destek sistemleri, otoyollarda otomatik sürüş ve park etme özellikleri için yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesine odaklanılacak. İki dev şirket, gelecekteki mobilitenin anahtarı olan bu teknolojiyi birlikte geliştirmek için bir işbirliği anlaşması imzaladı. BMW Group ve Daimler AG, ortaklıklarını uzun vadeli, stratejik bir işbirliği olarak görüyor ve gelecek on yılın ortalarında geniş çapta yeni teknolojiler sunmayı hedefliyor.

BMW AG’nin Geliştirme Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Fröhlich, “İki teknoloji liderinin uzmanlığını birleştiriyoruz. BMW Group’ta esnek, ölçeklenebilir, münhasır olmayan bir platformda uzun vadeli ortaklıklar, otonom sürüşün sanayileşmesini ilerletmek için esastır. İki şirketin kilit uzmanlığını bir araya getirmek, yenilikçi gücümüzü artıracak ve bu teknolojinin yayılmasını hızlandıracak ”dedi. Mercedes-Benz Otomobil Geliştirme’den sorumlu Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi Ola Källenius da: “Otonom sürüş şu anda bizim için en devrimsel trendlerden biri ve tüm Daimler Grubu olarak üzerinde çok yoğun çalışıyoruz. Her zaman olduğu gibi Daimler’de en büyük önceliğimiz emniyettir. Bireysel, bağımsız çözümler yerine, müşteriler için farkedilir bir katma değer sunan güvenilir bir genel sistem geliştirmek istiyoruz. Doğru ortaklarla çalışarak, bu teknolojinin performansını arttırmada önemli ilerlemeler sağlamak ve güvenli bir şekilde yola çıkmak istiyoruz.” dedi.

Planlanan işbirliği, BMW Group ve Daimler AG’ye bir dizi belirgin avantaj sunuyor: Bireysel ortakların becerileri ve deneyimleri ve ölçeklenebilir bir mimari, gelecekteki teknoloji nesillerinin gelişimini hızlandıracak ve kolaylaştıracak. Sinerjilerin yanı sıra, yeni teknolojiler daha kısa inovasyon döngüleri ile pazara daha hızlı olacak. Her iki şirket için de araç yolcularının ve diğer yol kullanıcılarının güvenliği büyük önem taşımaktadır ve sistemlerin güvenilirliğini işbirliği için kriter haline getirmek için kilit bir neden durumunda. İki ortak, kalkınmada hız belirleyici olma hedeflerini sürdürmeye devam ediyor.

Ortak geliştirme çalışmaları, otomasyonda otomatik sürüş sağlayan 3. ve 4. Seviyeler ile otomasyonun birkaç aşamasını kapsayan ölçeklenebilir bir mimari ile gerçekleştirilecektir. Ek olarak, iki ortak, hem otoyollarda hem de kentsel alanlarda daha yüksek otomasyon seviyelerini kapsayacak şekilde işbirliğini genişletme olasılığını tartışmayı planlıyor. Bu düşünceler, otomatik sürüş için ölçeklenebilir bir platform oluşturma amacını içeren işbirliğinin sürdürülebilir ve uzun vadeli niteliğinin altını çizmektedir. Mevcut nesil teknolojilerin gelişimi ve iki şirketin devam eden işbirlikleri etkilenmeden kalacaktır ve eskisi gibi devam edecektir. Yeni nesil teknolojilerin ve mevcut işbirliklerinin devam eden gelişimi, öngörülen işbirliğinden etkilenmeyecek ve planlandığı gibi devam edecektir. BMW Group ve Daimler AG, platformun başarısına katkıda bulunabilecek diğer teknoloji şirketleri ve otomotiv üreticileriyle ek ortaklıklar da keşfedecek.