Peugeot 508 Türkiye’de

 Peugeot 508 Türkiye’de

Peugeot’nun orta üst segmentteki yeni modeli 508, Türkiye’deki tüm Peugeot bayilerinde eş zamanlı olarak yapılan tanıtımlar ile 15 Mart tarihinde 53.000 TL’den başlayan anahtar teslim fiyatları ile sedan ve SW gövde tipleriyle satışa sunuldu. Yeni Peugeot 508’in zengin motor seçeneklerinin tamamı Euro 5 egzoz emisyon normuna sahip. Peugeot 508 HDi FAP dizel motor gamı, 1.6 HDi 112 HP, 1.6 e-HDi 112 HP Auto6R, 2.0 Hdi 163 HP Otomatik ve 2.2 HDi 204 HP otomatik seçeneklerinden; benzinli motor gamı ise 1.6 VTi 120 HP Auto6R, 1.6 THP 156 HP ve 1.6 THP 156 HP Otomatik seçeneklerinden oluşuyor. Peugeot 508’de Access, Active, Allure ve GT olmak üzere 4 farklı ekipman seviyesi yer alıyor. “Kaliteli zaman” sloganı ile lanse edilen Peugeot 508, sürücü ve yolculara sunduğu konfora katkıda bulunan yüksek teknolojik donanımlara sahip. Versiyona göre standart veya opsiyonel olarak sunulan navigasyon, renkli head up ekranı, dört bölgeli otomatik klima, akıllı ışık sistemli aktif xenon farlar, sürüşe duyarlı yönlendirmeli farlar, akıllı anahtar, elektrikli park freni, sürücü için elektrikli bel masajı, yol bilgisayarı, JBL hi-fi ses sistemi gibi donanımlar, 508’in özel karakterini daha da güçlendiriyor. Peugeot 508, Fransız marka için e-HDi teknolojisi ile yeni nesil STOP & START sisteminin ilk kez kullanıldığı model oldu. Hızlı, işlevsel ve sessiz çalışan e-HDi ile şehir içinde %15’e varan yakıt tüketimi ve CO2 salım kontrolü sağlanıyor.
Access donanım seviyesinde ön, yan, perde hava yastıkları, arka park sensörü, 16” alüminyum alaşım jantlar, ESP, EBD, AFU, Hill Assist hız sınırlama/sabitleme sistemi, elektrikli ön ve arka camlar, çift bölgeli otomatik klima, ön sis farları, direksiyondan kumanda edilebilen Radyo CD/MP3, Bluetooth telefon kiti, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, yol bilgisayarı ve çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi standart olarak sunulurken yağmur sensörlü otomatik silecekler, otomatik yanan farlar ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynasından oluşan Görüş Paketi ile 17” alüminyum jantlar opsiyonel olarak sunuluyor.
Active donanım seviyesinde Access’e ilave olarak ön ve arka park sensörü, elektrikli katlanan yan aynalar, Görüş Paketi, elektrikli koltuklar ve 17” alüminyum alaşım jantlar (Sadece SW’da) standart olarak yer alıyor. Head up ekranı, Sunroof, dört bölgeli otomatik klima, navigasyon, yarı deri elektrikli ön koltuklar ve 17” alüminyum alaşımlı jantlar ise opsiyonel olarak sunuluyor.
Allure ekipman seviyesinde Active’e ek olarak park mesafe ölçüm sistemi, elektronik park freni, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, head up ekranı, deri koltuklar, dört bölgeli otomatik klima, akıllı ışık sistemli xenon farlar, 17” alüminyum alaşım jantlar standart olarak bulunurken, sunroof, navigasyon, ısıtmalı ön koltuklar, Güvenlik Paketi ve 18” alüminyum alaşımlı jantlar opsiyonel ekipmanlar olarak dikkat çekiyor.
508 ürün gamının en üst ekipman seviyesi olan ve 2.2 HDi 204 HP motor seçeneği ile sunulan GT versiyonunda ise Allure’e ilave olarak 18” alüminyum alaşım jantlar, yarı deri koltuklar, ısıtmalı ön koltuklar ve ayarlanabilir baldır desteği standart, sunroof ve 19” alüminyum alaşımlı jantlar ise opsiyonel sunuluyor.