Peugeot Paris’e hazır

 Peugeot Paris’e hazır


Peugeot, Paris Otomobil Fuarı’nda ziyaretçilerini 4-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Hall 1’deki gösterişli standında ağırlayacak. Modern tasarımlı standıyla Peugeot tüm güncel yeniliklerini ve yenilikçi vizyonunu gözler önüne serecek. Fuar ziyaretçileri, Yeni Peugeot 508 SW dışında tamamen elektrikli ve otonom sürüş özelliğine sahip Peugeot e-Legend Concept otomobilini ilk kez yakından görebilecek. Teknolojik devrimlerin önemli oyuncusu Peugeot, teknolojiyi sürüş keyfinin en önemli unsurlarından biri olarak görürken, Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımını yapacağı Plug-in Hybrid motorlar gibi çözümlerle enerji dönüşümünde de öncü bir duruş üstleniyor.

Yeni Peugeot 508 SW – Cüretkar ve gösterişli bir station wagon
Peugeot, Yeni Peugeot 508 modelinin station wagon gövde seçeneğini 2018 Paris Otomobil Fuarı’nın açılışına birkaç gün kala tanıtıyor. Yeni Peugeot 508 SW, D segment station wagon pazarının geleneksel kodlarını kırıyor ve “shooting brake” esintilerine sahip zarif tasarımıyla tamamen yeni bir yaklaşım getiriyor. Alçak ve dinamik tasarım çizgileriyle son derece çekici bir görünüm sergileyen Yeni Peugeot 508 SW, atletik ve şık tasarımın ardında geniş bir yaşam alanı ve erişimi kolay devasa bir bagaj kullanıma sunuyor. Markanın DNA kodlarına sadık bir yapıya sahip olan Yeni Peugeot 508 SW mükemmel direksiyon ve süspansiyon sisteminin de katkısıyla konfordan taviz vermeden gövde salınımlarını azaltan üstün sürüş dinamikleri vaat ediyor. En güncel Peugeot i-Cockpit® ile donatılan Yeni Peugeot 508 SW ; verimlilik, güvenlik ve konfor odaklı mimarisiyle benzersiz bir sürüş keyfi sunuyor.


Peugeot e-LEGEND CONCEPT – #UnboringTheFuture
Peugeot, arzu nesnesi konsept otomobili e-Legend Concept ile sürüş keyfinin geleceğine heyecan verici ve yenilikçi bir vizyon sunuyor. 4,65 metre uzunluğundaki Peugeot e-Legend Concept, geçmişten gelen mirası tamamen elektrikli güç ve aktarma organları, otonom sürüş özelliği, gelişmiş bağlanabilirlik özellikleri ve kapsamlı kişiselleştirme çözümleri olmak üzere otomotiv dünyasındaki en ileri teknolojilerle harmanlayarak markanın DNA’sını geleceğe taşıyor. Dinamik ve atletik tasarımıyla dikkat çeken Peugeot e-Legend Concept tasarım detaylarıyla efsanevi 504 Coupe modelini yeniden yorumlarken geçmişle gelecek arasında güçlü bir bağ kuruyor. Düzgün ve pürüzsüz yüzeylerin hakim olduğu yan cephede zarif bir kıvrım ile belirginleştirilen şişkin çamurluklar dikkat çekiyor. Yüksek omuz çizgisi ve daralan yan camları sportifliği ve dinamizmi güçlendiriyor. Yol şartları ve sürücünün ruh haline bağlı olarak Peugeot e-Legend Concept ikisi otonom ve ikisi manuel olmak üzere dört farklı sürüş modu sunuyor. Sürücü ve beraberindeki yolcuyu saran 49 inç büyüklüğündeki ekran benzersiz bir görsel şölen sunarken FOCAL® imzasını taşıyan gelişmiş akustik ses sistemi konser ve sinema etkisi ile sürüş keyfini destekliyor. Kaliteli malzemelerle bezenen iç mekanda yoğun teknolojinin neden olabileceği soğukluğu kırmak için yumuşak malzemelere ağırlık veriliyor.

Yeni Peugeot Plug-In Hybrid Engines
Peugeot, Paris Otomobil Fuarı’nda aynı zamanda Yenişarj edilebilir hibrit motorlarını tanıtıyor. Yeni motor seçenekleri Peugeot 3008, Yeni Peugeot 508 ve Yeni Peugeot 508 SW ürün gamını tamamlıyor. HYBRID ve HYBRID4 (dört tekerlekten çekişli) olmak üzere iki yeni versiyon, Yeni Peugeot 508 ve 3008 modellerinde sonbahar 2019’da satışa sunulacak. Yüzde 100 elektrikli modun sunmuş olduğu performans, HYBRID4 (4 tekerlekten çekiş) (modunun verimliliği, SPORT sürüş modunun gücü ve HYBRID modun çok yönlülüğü ve ekonomikliği olmak üzere yeni sürüş modlarının da katkısı sayesinde Peugeot sürüş keyfi tamamen yeni bir boyut kazanıyor. Gelişmiş sistem ister şehir içi, ister şehir dışı ve hatta asfalt dışı sürüş koşullarında bile benzersiz bir kullanım özgürlüğü sunuyor. Sistem; iki tekerlekten çekiş veya dört tekerlekten çekiş, 225 HP veya 300 HP, sedan, station wagon veya SUV olmak üzere seçenek konusunda da sürücüye özgürlük sunuyor. Bu iki yeni motor, Peugeot’nun heyecan verici ve daha verimli mobilite vizyonunu gözler önüne seriyor.