Peugeot Traveller’i tanıtacak

 Peugeot Traveller’i tanıtacak

2016 Cenevre Otomobil Fuarında dünya tanıtımı yapılacak olan Peugeot Traveller, Combispace ve VIP Shuttle dünyasına iddialı bir giriş yapıyor. Peugeot tasarım bölümü, markanın binek ve SUV modellerinin yeni tasarım dilini bu sınıfa da taşıdı. Böylece Peugeot Traveller güçlü ve zarif hatlara sahip tasarımıyla iddialı görünüm sergiliyor. Güçlü ve şık tasarımını Peugeot binek otomobillerinin genetik kodlarından alan Peugeot Traveller’ın yolcularına sunmuş olduğu yaşam alanı ve konfor seviyesi örneğin VIP yolcular ve bagajlarının transferi gibi yolcu taşımacılığı yapan profesyonellerin bütün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor. Ekipman seviyesine bağlı olarak 2 ve 3. sıradaki arka koltuk yolcularını kolçaklı, 2/3-1/3 oranında katlanan, sırtlık eğimli bağımsız deri koltuklar karşılıyor.

reklam

PEUGEOT_TRAVELLER
Renkli (%70 karartmalı) ve ekstra renkli (%90 karartmalı) camlar yolcuların mahremiyetini korurken aynı zamanda dışarıdaki manzaradan faydalanmalarını sağlıyor. Bağımsız olarak açılabilen iki parça cam tavan daha aydınlık bir yaşam alanı ve gökyüzüne doğru panoramik bir görüş sunuyor. LED ambiyans aydınlamasına, bireysel okuma lambalarına ve yumuşak üfleme özelliğine sahip üç bölgeli iklimlendirme kontrolünün entegre edildiği çok fonksiyonlu tavan üst ekipman seviyelerinde standart olarak sunuluyor.
Her türlü mobil cihazın şarj edilmesi için iç mekanın farklı noktalarına dört adet 12V prizi ile 230V priz ve bir adet USB soketi dağıtılmış durumda.

reklam
Yeni 208 Advertisement

VIP Shuttle
Ürün gamının en üst versiyonu olan Peugeot Traveller Business VIP arka yolcuları için karşılıklı 4 adet bağımsız koltuklu veya 3. sırada 3 kişilik banklı 5 koltuklu oturma düzenini sunuyor.
Yolcuların kullanım kolaylığı ve konforu göz önünde bulundurularak tasarlanan iç mekan: deri koltuklar, ambiyans aydınlatması ile bu sınıfta tek olan bağımsız havalandırma ızgaralarına ve yumuşak üfleme özelliğine sahip üç bölgeli iklimlendirme kontrolü ve opsiyon olarak sunulan cam tavan gibi özellikler sunuyor.
Opsiyonel olarak sunulan katlanan masalar iş profesyonellerine özel bir çalışma alanı yaratıyor.

PEUGEOT_TRAVELLER
Modüler EMP2 platformundan yararlanılarak geliştirilen yeni şasi; üstün sürüş özellikleri, verimlilik ve sınıf rekortmeni tüketim değerlerini beraberinde getiriyor. Modern teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanan BlueHDi Euro6 motorlar günümüz motor teknolojisinin en etkin ve verimli emisyon kontrol teknolojileriyle donatıldı. 180 HP ve 400 Nm’ye kadar farklı güç alternatiflerine sahip olan ve kullanıma sunulduğu Temmuz 2013’ten bu yana başarısını birçok kez kanıtlamış olan motor sürüş keyfi, performans ve yüksek yakıt verimliliğini bir arada sunuyor. Söz konusu teknoloji sayesinde Peugeot Traveller ürün gamı ortalama 140 g/km emisyon ve 5,4 lt/100 km tüketim olmak üzere sınıfının en iyi değerine imza atıyor.
Ön bölüm, ön taşıyıcıların genişliği ve kulelerin yüksekliği kadar ön süspansiyon geometrisinin de mimarisi sayesinde 1.6 litre ve 2.0 litre BlueHDi motorların kullanımına olanak sağlıyor. Soğutma sistemi, hava emiş yolları, egzoz manifoldu ve elektrik mimarisi gibi temel öğeler aynen korunurken tüm bu yapı daha önce 308 modelinde kullanıldı ve başarını kanıtladı.

PEUGEOT_TRAVELLER
Aynı sınıftaki eşdeğer güce sahip diğer modellerle kıyaslandığında yeni platform 100 ile 400 kg arasında daha hafif bir yapı ortaya koyuyor. Yeni platformla birlikte kullanılan BlueHDi motorlar sayesinde Peugeot Traveller rekor seviyede yakıt tüketimi değerlerine imza atıyor:
➢ 1.6L BlueHDi 95 hp, 5 ileri manuel şanzıman 5,5 lt/100km, 144 g/km CO2
➢ 1.6L BlueHDi 95 hp, yarı otomatik ETG6 şanzıman 5,2 lt/100 km, 135 g/km CO2
➢ 1.6L BlueHDi 115 hp S&S, 6 ileri manuel şanzıman 5,1 lt/100 km, 133 g/km de CO2
➢ 2.0L BlueHDi 150 hp S&S, 6 ileri manuel şanzıman 5,31 lt/100 km, yani 139 g/km
➢ 2.0L BlueHDi 180 hp S&S, otomatik EAT6 şanzıman 5,8 l/100 km, yani 151 g/km

PEUGEOT_TRAVELLER
Shuttle
Peugeot Traveller Business yolcularına son derece prestijli bir dış tasarım sunuyor. Ayrıca koltuk ve konfor donanımları tamamen profesyonel kesimin ihtiyaçlarına göre şekillendirilebiliyor.
3. sıraya giriş kolaylığı da dikkat çekiyor. Basit bir hareketle öne doğru katlanan koltuk mekanizması sayesinde arka koltuk sırasına geçiş için son derece geniş bir açıklık ortaya çıkıyor.

9 koltuğa kadar farklı oturma kombinasyonlarına sahip iç mekan ve kimi bu sınıfta benzersiz zengin ekipman seviyesiyle Peugeot Traveller bir yandan yaşamı kolaylaştırırken, diğer yandan ise bu günlük kullanıma uygun bir yapıyı beraberinde getiriyor. Uzunlukları 4,6 0m ile 5,30 m arasında değişen üç farklı gövde tipine sahip olan Peugeot Traveller bu sınıfta nadir görülen sadece 1,90 metre tavan yüksekliği ile kapalı otoparklara girme avantajı sunuyor. 4,95 m uzunluğundaki Standard ve 5,30 m uzunluğundaki Long gövde seçenekleri pazarın kalbinde yer alıyorlar. Bu sınıfta tek olan 4,60 m uzunluğundaki Compact versiyonu da 9 kişiye geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunuyor.

Aralık 2015’te açıklanan EuroNCAP çarpışma testlerinden “5 Yıldız” alan Peugeot Traveller aynı zamanda yüksek güvenlik beklentilerini de karşılıyor.