Pioneer’dan yeniliklere uyum açılımı

 Pioneer’dan yeniliklere uyum açılımı

Pioneer, AppRadio ile kuralları değiştiren yeni inovasyonunu piyasaya sundu. Pioneer’ın teknoloji entegrasyonu uzmanlığı ve “Bağlanabilirliği Yeniden Planlama” stratejisinden yola çıkan AppRadio, bilişim ve eğlence özellikleri için birincil kaynak olarak iPhone ve iPod touch (4. kuşak) üzerindeki işlem gücü, veri depolama kapasitesi ve uygulamaları kullanan ilk araç içi ürünü olarak dikkat çekiyor.

Pioneer AppRadio, bugünün en popüler akıllı telefonlarındaki dokunma ve hareketleri kullanarak pek çok işlevi kontrol edebiliyor. Özellikle araç içinde güvenli kullanım için tasarlanmış olan 6,1 inç ebadında, sektördeki ilk kapasitif dokunmatik ekrana sahip ürün olma özelliği taşıyor. Ayrıca, güvenlik ve kullanım kolaylığı sağlamak için eller serbest arama olanağı sağlayan dahili Bluetooth özelliği ve isteğe bağlı olarak araca takılabilen arka görüş kamerası için bir giriş de bulunuyor.

AppRadio gücünü, bugünün en güçlü mobil cihazlarının çoğunda olduğu gibi içerdiği yazılımın kolayca güncellenebilmesinden alıyor. Sade ve estetik bir görünüme sahip olan cihazın ön tarafında yalnızca üç tuş takımı bulunuyor; ana sayfa, sesi yükseltme-sesi kısma düğmeleri ve bunlara eşlik eden yüksek çözünürlüklü WVGA (800 x 480) kapasitif dokunmatik 6,1 inçlik ekran dikkat çekiyor. Bu kapasitif dokunma paneli, geleneksel dirençli dokunmatik ekranlarla kıyaslandığında daha az kuvvetle dokunabilme, daha hızlı yanıtlama süresi ve birden fazla dokunma noktasını aynı anda algılayabilme gibi avantajlar sunuyor. Uygulama arayüzü, iPod kontrol ve oynatma, AM/FM Radyo ve Bluetooth eller serbest arama özellikleri gibi işlevlerin tümü dokunmatik kontrol ile kullanılabiliyor.

Pioneer uygulamaları
AppRadio’nun potansiyeli, Pioneer AppRadio uygulaması ve uyumlu üçüncü taraf uygulamaları ile bir iPhone veya iPod touch (4. kuşak)’a bağlandığı zaman ortaya çıkıyor. Doğrudan kontrol paneline gelen, sürekli genişleyen bir kullanım kolaylığı ve bağlantı olanakları dünyası sunuyor. App Store’da ücretsiz olarak sunulan Pioneer AppRadio uygulaması, iPhone 4’ün verilerine ve bağlantı olanaklarına erişim sağlayarak kullanıcıların Google Haritalar’ına ulaşmasına ve önerilen uyumlu üçüncü taraf yazılımlarını gerçek zamanlı olarak kullanabilmesine imkan tanıyor.

Google Maps, AppRadio ekranında tüketicilerin alışkın olduğu harita bilgileri ve özellikleri ile görüntülenir. Sistem kullanıcılara; arama, konumlara erişim için kullanılacak yollar, yol talimatlarını görüntüleme ve yer işareti oluşturma ile harita üzerine doğrudan işaret koyabilme olanaklarını da sunuyor. Araç park halinde ve el freni tam olarak çekilmiş durumdayken, AppRadio ekranında ikinci video ekran çıkışı ile ilgili ek uygulamaları izleme imkanı bulunuyor.

Geleceğe erişim

AppRadio uyumlu uygulamalar yayınlandıkça, Pioneer’in AppRadio iPhone uygulaması kullanıcıları otomatik olarak bilgilendirilerek, App Store içinde bulunan ilgili sayfaya bir bağlantı sağlıyor. Ayrıca, AppRadio uygulaması da gelecekteki donanım, yazılım ve uygulama uyumluluğu değişikliklerine uyum sağlayacak şekilde güncellenebiliyor.

Müzik ve iletişim
AppRadio, Pioneer’ın güçlü ses geleneğini sürdürerek RDS metin görüntüleme özelliğine sahip dahili bir AM/FM alıcısı ile tam iPod ses kontrolü ve oynatma olanağı sağlıyor. Pioneer, AppRadio sisteminde alışılagelen iPod kullanım menülerini, albüm kapaklarını, şarkı adını ve sanatçıyı görüntülemek için Apple’ın iPod Çıkış özelliğini kullanıyor. AppRadio’nun tüm kontrolleri daha güvenli bir sürüş deneyimine yardımcı olmak üzere, araç içi kullanım için özel olarak tasarlanmıştır. Bu yeni geliştirilen arayüz teknolojisi iOS 4.2 ve sonrasını kullanan iPhone 4 ve iPod touch (4.kuşak) cihazlarını desteklemektedir. Ayrıca AppRadio, özel şarkı listeleri ve kullanıcıların arşivlerindeki parçalar ve benzerlerinden otomatik olarak şarkı listeleri oluşturmalarını sağlayan Genious Mix’ler gibi en yeni iPod özelliklerine doğrudan erişim de sağlamaktadır.

Dahili Bluetooth ile sağlanan, kolay kullanılan ve güvenli araç içi telefon işlevi sayesinde, kullanıcılar aracın hoparlörleri ve birlikte verilen harici mikrofon aracılığıyla araçlarında telefonu eller serbest olarak kullanabiliyor. Telefon defterine erişim için, kullanıcıya ekranda dokunmatik göz atma ve arama olanağı sağlayan Bluetooth telefon defteri transferi de kullanıcılara sunuluyor.

AppRadio paketinde 30 pin’lik konnektör, harici GPS anteni, eller serbest arama için harici bir mikrofon, isteğe bağlı bir arka görüş kamerası ekleyebilmek için giriş/çıkış bağlantıları, direksiyondan kumanda adaptörü ve harici bir amplifikatör bağlantısı için çıkış bulunuyor.

Pioneer AppRadio Uygulaması iPhone4 ve iPod touch (4.kuşak) için App Store’dan veya www.apple.com/itunes/ adresinden temin edilebilir.