Porsche ve Martini yeniden bir arada

 Porsche ve Martini yeniden bir arada


Porsche, yüksek performans hibrid modeli 918 Spyder’ı, yüksek alkollü içki sektörünün dünya lideri Martini’nin 150. kuruluş yıldönümü şerefine 2013’te tanıtacak. 1973 ile 1978 yılları arasında Porsche fabrika ekibinin resmi ortağı olan Martini, ‘Martini Porsche’ yarış otomobillerinin sayısız zaferleriyle tüm dünyada ilgi odağıydı. Porsche AG ile İsviçreli Bacardi & Company Limited’in temsil ettiği Martini markası, bu başarılı ortaklığın yeni bir versiyonunu ‘Martini Racing’ tasarımıyla özel olarak üretilen, yenilikçi Porsche harikası 918 Spyder ile başlatıyor.

Martini Kıdemli Global Kategori Direktörü Arnaud Meysselle bu tekrarlanan birliktelik için şunları söylüyor: “Martini olarak Porsche ile otantik bir ilişkiye sağlam bir geçmişe sahibiz. Gelecek yıl Martini’nin 150. yılını kutladığımız çok önemli bir yıl olacak ve bu ortaklıkla geçmişi kutlamakla kalmayacağız, geleceğe bakacağız”…

reklam

Spor araba tutkunlarının hayallerini süsleyen Porsche 918 Spyder, 1970’lere imzasını atmış birçok tarihi Porsche yarış otomobilinde bulunan efsanevi ‘Martini Racing’ görünümüne bürünüyor. O yıllarda neredeyse bütün diğer yarış otomobili tasarımlarından daha fazla kült statüsü elde eden ‘Martini Racing’ görünümü bugün hâlâ itibarını koruyor.

Porsche, 918 Spyder yüksek performanslı motorunu elektrikli ön ve arka aksamlarıyla birleştirerek sürüş keyfini ve mükemmel performansını müşterilerine bir arada sunuyor. 918 Spyder yüksek performanslı içten yanmalı motoru, elektrikli motorlarla birleştirerek olağanüstü sürüş performansı ve mükemmel verimlilik sunuyor. Aracın gücü toplamda 770 HP’ye ulaşırken NEDC yakıt tüketiminin 100 kilometrede yalnızca 3 litre, CO2 emisyonlarının da 70 gr/km civarında olacağı tahmin ediliyor. 918 Spyder, saatte 320 kilometre hız yapabiliyor, 100 kilometreye 3 saniyeden az bir zamanda çıkıyor.