Yeni 208 Advertisement

Pu+Ra, Lancia için geleceğin habercisi mi?

 Pu+Ra, Lancia için geleceğin habercisi mi?

Yeni ortaya çıkan Lancia Pu+Ra konsept otomobili büyük ilgi çekerken beraberinde bazı soruları da getirdi. Tarih tekerrür mü ediyor? Yoksa Lancia son şansını mı kullanıyor? Tamamen elektrikli olacak Lancia Pu+Ra için Stratos ve Flaminia’dan ilham alındığı söyleniyor. Ve bu konseptin markanın gelecek modellerinde de kullanılacağı söyleniyor. Burun yapısında üç aydınlatmayla yaratılan ifade, markanın yeni yüzü olacak gibi.

İki koltuklu füturistik kabinde, gösterge tablosu, direksiyonun göbeğine yerleştirilmiş TFT ekranda görüntüye geliyor. Kabinde ev hissi yaratılmaya çalışılmış. Lancia bu hissi yaratabilmek için kabin tasarımında İtalyan mobilya üreticisi Cassina ile çalışmış. Tahrik edici coupé tasarımın arkasında iki dairesel farın arasında iri puntolarla Lancia yazıyor.

Acaba bu Lancia’nın dirilişinin müjdecisi mi? Ama geçmişte de böyle girişimlerde bulunulmuş, çok da bir sonuç alınamamıştı. İtalyan üreticinin 2003 yılında Lancia Style Center’de tasarladığı Granturismo Stilnovo’nun yaşadıklarını şimdi Pu+Ra mı yaşayacak? 2003’te 4236 mm uzunluğunda 1465 mm yüksekliğinde ve 1828 mm genişliğinde iki kapılı bir gövdeyle tanıtılan otomobil, Fiat Stilo ile aynı platform üzerinde inşa edilmişti. Konsept gerçeğe dönüşmedi ama 2008’de Delta, 2011’de Ypsilon’da azar azar kullanılmıştı.