Range Rover Sport’ta 2.0 litrelik dizel

 Range Rover Sport’ta 2.0 litrelik dizel

Range Rover Sport 2.0

Range Rover Sport, şimdi 2000 cc dizel motor seçeneği ile 170.000 €’dan başlayan fiyatlarla Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda satışa sunuldu. Aracın yeni nesil 2.0 litrelik Ingenium motoru 240 HP’lik  gücünü 8 ileri otomatik şanzımanı ile akslara aktarıyor. 100 km’de ortalama 6,2 lt yakıt tüketen Range Rover Sport 2.0 hem performans hem de ekonomiyi aynı gövdede buluşturuyor.

Range Rover Sport ortalama 6,2 lt yakıt tüketimi ve 164 g/km CO2 emisyon değerine sahip Ingenium 2.0 lt SD4 dizel motordan 3lt SDV6 motora kadar çeşitli seçenekler ile birlikte sunuluyor. Sınıfının öncüsü bir kapasite sunan, 6,2 lt/100 km yakıt tüketimi ve 164 g/km CO2 emisyonu değerine sahip Hybrid Dizel ve güçlü 5,0 lt V8 Supercharged benzinli motorda seçenekler arasında yer alıyor.

İyileştirilmiş araç hakimiyeti için Dynamic Response, sürüşü ve kontrolü dengelemek üzere Adaptive Dynamics ve tepkisel, kontrollü viraj dönüşü için Tork Yönlendirme gibi bir dizi teknoloji, sürüş karakterini geliştiriyor. Yaklaşan araçlara karşı uyaran Kör Nokta Monitörü, Park Yardımı teknolojileri ve römorkla geri manevra yapmayı kolaylaştıran Gelişmiş Çekme Yardımı gibi sürücü yardım fonksiyonları yolculuğu daha kolay ve güvenilir hale getiriyor.

Şimdiye kadar Land Rover tarafından sunulan en gelişmiş multimedya sistemi olan InControl Touch Pro’nun yeni nesil donanımı ve yazılımı, Range Rover Sport’un bağlantı ve eğlence özelliklerini en üst seviyeye çıkarıyor. Hızlı tepki veren 10.2 inç Touchscreen Ekran, kaydırma ve sıkıştırma hareketlerini destekliyor ve şimdiye kadarki en zengin görsel ve işitsel eğlenceyi sunuyor. Bu deneyimi daha da zenginleştirmek üzere doğal ses kontrolünün yanı sıra bir de tamamen yapılandırılabilen ana ekran mevcut.