Renault Captur satışa sunuldu

 Renault Captur satışa sunuldu

Renault Captur www.e-motoring.com
Renault’nun yeni modeli Captur, düzenlenen organizasyonla Fethiye’de basına tanıtıldı. Otomobil 41.990TL’den başlayan fiyatlarla Touch ve Icon olmak üzere iki farklı donanım seviyesi ile 16 Mayıs 2013 tarihinden itibaren Türkiye’de satışa sunuldu. Fransız üreticinin benzersiz şehir crossover otomobili Captur, sahip olduğu akıcı hatlar kusursuz orantılarını ön plana çıkarırken, büyük tekerlekleri, yerden yüksekliği, geniş tekerlek izi ve eğimli ön camı Renault tarafından tasarlanan eşsiz bir MPV, SUV ve hatchback karışımını ortaya koyuyor. Captur, çok sayıda kombinasyona sahip çift tonlu gövde rengi, farklı jant renkleri, açık ve koyu iç ambiyansı, farklı renk ve desende döşeme seçenekleri sayesinde geniş bir zevk ve istek yelpazesine hitap edecek.

reklam

Renault Captur www.e-motoring.com
Renault tasarımcılarının yaratıcılıkları, bu tip bir araçtan beklenen özellikler ve geniş iç mekan ile ortaya çıkıyor. Renault Captur, kompakt olmasına rağmen (Yeni Clio’dan çok az daha uzundur) oldukça geniş bir araç. Kızaklı arka koltuk sırası hem yolcular hem de bagajları için ideal bir iç mekan sunuyor; aracın maksimum taşıma kapasitesi 455dm3 (bagaj örtüsüne kadar). Yolcu bölmesinde ise iki adet dahice kurgulanmış olan yenilik, Captur’ün karakterini vurguluyor: sürücünün de kolay erişebileceği ve 11 litrelik hacme sahip çekmece tipi torpido gözü ve fermuarları sayesinde sökülüp çamaşır makinesinde yıkanabilen ve tekrar yerine takılabilen koltuk kılıfları.

reklam
Yeni 208 Advertisement

Ön panele entegre Renault R-Link multimedya tablet yepyeni bir bağlantı düzeyine erişimi mümkün kılıyor; üstelik sürekli genişleyen bir R-link store ile birlikte.


Yüksek sürüş pozisyonu ile birlikte aracın pasif güvenlik özellikleri, yol tutuşu ve frenleme performansı hem konfor sağlıyor hem de güven veriyor. Captur’un sürüş konforunun ardında yatan temel unsur Yeni Clio ile paylaştığı B platformu.

Renault Captur www.e-motoring.com
Sürüş keyfi ve yakıt ekonomisi Captur’ün %100 turbo motor yelpazesinin ortak paydasıdır. Mevcut benzinli motorlar arasında Turbo 90 HP S&S (üç silindirli ve sadece 898cc) ve 1.2 Turbo EDC 120 HP (dört silindirli, 1,198cc) motorları da yer alıyor. 1.2 Turbo EDC 120bg motoru sıra dışı bir sürüş konforu sağlayan EDC (Çift Kavramalı) vites kutusu ile birlikte sunuluyor. 1.5 dCi 90 HP Stop & Start motorunun tüketim değeri sadece 3.7 litre/100km ve emisyon değeri de 96g CO2/km* düzeyinde. Bu da Captur’ün içinde bulunduğu sınıf için rekor seviyede düşük rakamlar anlamına geliyor. Captur’ün 1.5 EDC versiyonu 2013 yılının son çeyreğinde pazara sunuluyor olacak.

Renault Captur, İspanya’daki Valladolid tesisinde üretiliyor. Captur’ün üretimi esnasında kullanılan plastiklerin %16’ya varan bir kısmı geri dönüşüm kaynaklı.