Opel Mokka

Renault Grubu’na ödül yağdı

 Renault Grubu’na ödül yağdı

Renault ZE urun gami www.e-motoring.com
Renault, Journal de l’Automobile ve TNS Sofres Araştırma Enstitüsü tarafından ortaklaşa düzenlenen 2013 Otomotiv Markaları Grand Prix’sinde 3 ödüle layık görüldü:

reklam

·Geleceğin Mobilitesi ve Çevre ödülü,

reklam
Hyundai Bayon reklamı

·Renault Captur reklamı için İletişim ödülü,

·Yeni Renault Clio reklamı için İletişim kategorisinde ikincili ödülü.

‘Geleceğin Mobilitesi ve Çevre’ ödülü, Temmuz 2013’de TNS Sofres Car360° tarafından yürütülen araştırma neticesinde Renault’ya verildi. Bu araştırma kapsamında otomobil markalarıyla ilişkileri konusunda 3bin 100’den fazla müşteri ile görüşmeler yapıldı. Düşük CO2 emisyonları konusunda Avrupa’nın bir numaralı otomobil üreticisi olan Renault, çevreye ve elektrikli mobilite programına bağlılığından dolayı ödüllendirildi.

reklam
Honda Jazz reklamı Advertisement

‘İletişim’ ödülü ise TNS Sofres’in düzenli olarak yürüttüğü BAIT (Uluslararası Marka Reklamları Takibi) çalışmasının sonuçlarını yansıtıyor. Söz konusu çalışmada her yıl Fransa’da 5bin kişiye reklam kampanyaları hakkındaki görüşleri soruldu. Ödüller, markanın tasarım yenileme anlayışının sembolü haline gelen ve lanse edildiklerinden beri büyük başarılara imza atan Captur ve Yeni Clio ile ilgili iki Renault kampanyasına verildi.

Grand prix Dacia eylul 2013Grubun bir diğer markası Dacia da aynı organizasyonda Temmuz 2013’de TNS Sofres Car360° tarafından yürütülen araştırma sonucu ‘kullanım maliyetleri’ konusunda birinci marka oldu. Bu araştırma kapsamında otomobil markalarıyla ilişkileri konusunda 3bin 100’den fazla müşteri ile görüşmeler yapıldı.

Söz konusu ödül, Dacia’nın müşterilerine sunduğu ve çok iyi bilinen özelliklerinden dolayı verildi:

·Yeni, modern ve düşük tüketime sahip motorlara sahip araçlar,

·Son derece rekabetçi fiyatlara sahip satış sonrası koşulları (yedek parça ve servis),

·Çok iyi ikinci el değeri,

·Daha fazla özelliğe ve donanıma sahip olmasına rağmen yeni modellerin değişmeyen uygun satın alma fiyatı.

Ödül, TNS Sofres ve Journal de l’Automobile tarafından Paris’teki Automobile Club de France’da düzenlenen bir törenle Dacia Marka Direktörü olan Alain Lehmann’a verildi.

Dacia Dodgy www.e-motoring.com