Renault ve Hertz’den elektrik işbirliği!

 Renault ve Hertz’den elektrik işbirliği!

Hertz ve Renault, Avrupa oto kiralama pazarında elektrikli araçların lansmanı için işbirliği anlaşması imzaladı. Hertz, bütün Avrupa’da müşterilerine Renault Twizy, ZOE, Fluence Z.E., Kangoo Z.E modellerini sunan ilk kısa süreli kiralama şirketlerinden biri olacak. Hertz Corporation oto kiralama şirketi, Avrupa’nın bütününde kısa süreli kiralama arzını ve Connect by Hertz oto paylaşım kulübünü yeni Renault elektrik motorlu araçlar gamıyla zenginleştirmek için Renault ile bir niyet anlaşması imzaladı. Böylece Hertz, Renault Twizy ile birlikte ZOE, Fluence Z.E. ve Kangoo Z.E. modellerini müşterilerine sunacak ilk kiralama şirketlerinden biri olacak. Cenevre Otomobil Fuarı sırasında elektrikli araçlar ile ilgili bu işbirliği sözleşmesini imzalayan Hertz müşterilerine sıfır emisyonlu ulaşım çözümleri sunma konusundaki stratejisini sürdürüyor. Önümüzdeki iki yıl boyunca, Hertz Avrupa filosuna Renault Z.E. gamına dahil 500 araç eklemeyi öngörüyor. Bu işbirliği, Hertz’in 2010 Aralık ayında başlattığı Hertz Global Electric Vehicle (Hertz Global Elektrikli Araç) isimli dünya çapındaki elektrikli araç programının Avrupa ayağının bir bölümünü oluşturacak. Bu program, tüketicilere geniş sıfır emisyonlu elektrikli araç seçenekleri sunmak üzere tasarlandı.

Renault, ortağı Nissan ile birlikte sıfır salımlı* ulaşımda liderliğini amaçlıyor ve geniş tüketici kitlelerine uygun fiyatlara eksiksiz bir binek ve ticari araç gamı sunan ilk üretici olmayı hedefliyor. Bu yıl, üç elektrik motorlu model, Fluence Z.E., Kangoo Z.E. ve Twizy lansmanı ve 2012’de onları izleyecek olan ZOE’nin lansmanıyla, Renault’nun tarihinde önemli bir dönüm noktası oluşturacak.
Herzt Global EV programı kapsamında önümüzdeki aylarda bir elektrikli araç şebekesi oluşturmak için, şirketin kiralama ve oto paylaşım birimleri kullanılacak ve buralarda elektrik motorlu araçlar ile şarj noktaları hizmete sunulacak. Programda aynı zamanda, başta otomobil filo işletim yöntemleri ve özel olarak müşteriler için tasarlanmış olan GPS NeverLost navigasyon sistemi başta olmak üzere, en ileri teknolojiler kullanılacak.
Renault elektrik motorlu araçları, Hertz’in Green Collection’unu (Yeşil Koleksiyon) tamamlayacak. Hertz’in Avrupa’daki tüm Green Collection araçları marka bazında rezerve edilebiliyor ve kilometrede 140 gramın altında CO2 emisyonları sunuyorlar, bu da onların diğer birçok araca kıyasla çevreye daha saygılı otomobiller olmasını sağlıyor. Ayrıca, bu Koleksiyona dahil olan otomobiller aracın büyüklüğüne göre 45-65 mpg (galon başına mil, yani 100 km için 3,62 l ila 5,23 l) yakıt tüketiyorlar, yani çok daha tutumlular. Böylece, tasarruf yaptıklarının bilincinde olan müşteriler seyahatlerinin keyfini daha fazla çıkarabilecekler.