Sadece 30 şanslı için: RCZ ASPHALT

 Sadece 30 şanslı için: RCZ ASPHALT

Kasım ayından itibaren Peugeot, RCZ modelinin ASPHALT özel seri modelini satışa çıkarıyor.  Sadece 30 adet sunulacak olan RCZ Asphalt, orijinal « Mat Gri » gövde rengi, özel ekipmanları, 1.6 THP 200 HP gücündeki motoru ile zor beğenen, ilk görüşte baştan çıkarılmaya hazır bir müşteri kitlesine yönelik sıra dışı bir seri. Peugeot RCZ Asphalt, Türkiye pazarına sunulan fabrika çıkışı « Mat Gri » gövde renkli ilk otomobil olma özelliğini taşıyor. Genişletilmiş ön ve arka tekerlek izleri, güçlendirilmiş süspansiyon ile alçaltılmış bir ağırlık merkezine sahip otomobilde büyük çaplı özel akslar ve alt amortisör gergi çubuğu kullanılmış.

Sportif ve özel iç tasarım
Sıra dışı bir seri olan RCZ Asphalt’ın, özel ASPHALT Nappa deri, çift dikişli, elektrikli ve ısıtmalı spor koltukları, aracın sürüş özelliklerinin tadını çıkarmak için ideal ve konforlu bir sürüş pozisyonunu sunuyor. Torpido panelinin tamamı yumuşak, teknolojik, yenilikçi ve prestijli bir malzemeyle kaplı. Ayrıca bütün kumandalar sürücünün elinin altında yer alıyor. Sürüş keyfini daha da artırmak için; özel ses sistemi, küçük çaplı direksiyon simidi, spor vites kolu, özel Asphalt kapı eşikleri ve alüminyum pedallar standart sunuluyor. Otomobilde JBL Hi-fi müzik sistemine yer verilmiş.

Teknoloji ön planda
1.6 THP 200 HP motoru ile 0-100 km hızlanmayı 7.5 saniyede tamamlayan RCZ, Euro 5 standartına uygun motoruyla, performans ve çevreye saygı dengesini sağlıyor. Otomobilin 1700 d/d’da 255 Nm azami tork (overboost ile 275 Nm) 5500 d/d’da 200 HP maksimum güç sunabilen motoru, kısa oranlı şanzımanla gösterdiği uyum sayesinde ara hızlanmalarda da çok başarılı. Bu özel motorda, 1598 cm3’lük dört silindirli blokta dünyada ilk kez olarak düşük devirlerden itibaren performans ve anında tepki sağlayan Twin-Scroll turbo kompresör, optimal yanma stratejilerine olanak veren direkt benzin enjeksiyonu, değişken kalkış zamanlı emme supapları ile emme ve egzoz eksantrik mili kaydırıcıları (VTi teknolojisi) gibi en yeni teknolojilerin hepsi bir araya getiriliyor. Karma parkurdaki yakıt tüketimi 6.9 lt/ 100 km, C02 emisyonu 159 g/km seviyesinde.

Otomobilde yer alan yeni nesil ESP sistemi, dinamik denge kontrolü (CDS), elektronik fren gücü dağıtıcısı (REF), acil fren yardımı (AFU) ile akıllı çekiş kontrolü ve rampada kalkış desteği işlevselliklerini içeriyor.