Sanat Volvo S60 içinmiş

 Sanat Volvo S60 içinmiş

Sanat sanat için mi halk için mi sorusu yanıt buldu! Geçen yıl Jeff Koons’un üzerinde çalıştığı BMW M3’ten sonra bu yıl da Volvo S60 bir sanat objesi olarak öne çıktı. 10 sokak sanatçısı bembeyaz bir Volvo S60’ı beş gün boyunca boya, sprey ve diğer malzemelerle yeniden şekillendirdi. Zürih’in ana tren istasyonuna yerleştirilen büyük beyaz bir tuvalin önünde gerçekleşen bu canlı sanat etkinliği süresince yüksek teknolojili bir fotoğraf makinesi kullanılarak 10 saniyede bir fotoğraf çekildi. Sonuçlar YouTube’da yayınlanıyor.


Volvo Cars’ın geçen Şubat ayında başlattığı Volvo Arts Session deneyi, alışılmamış ve heyecan verici bir sanat gösterisine dönüştü. 10 sanatçı ‘sokak sanatı’ eserlerini beyaz bir Volvo S60 üzerinde yaratıp otomobilin her tarafına ve beyaz arka plana uygularken beş günlük süre içerisinde 35.000’den fazla tren yolcusu durup etkinliği izledi.

Volvo Cars İsviçre Başkanı Anouk Poelmann, “Bu sanat projesinde amacımız Volvo S60’ın tasarımını yaratıcı ve inovatif bir şekilde ifade etmek ve vurgulamaktı” dedi. Bu deneyden geriye kalan üç dakikalık videoyu izleyenler sürekli yeniden yapılan resimlerin akışını ve aslında tek bir otomobilin çok farklı 10 otomobil gibi göründüğünü tanık oluyor. “S60 Art Session” videosuna www.youtube.com/VolvoCarsNews adresinden çevrimiçi olarak ulaşılabiliyor.