SEAT’ın ilk SUV’u Cenevre’de tanıtıldı

 SEAT’ın ilk SUV’u Cenevre’de tanıtıldı

SEAT Ateca
SEAT’ın SUV segmentindeki ilk modeli olan SEAT Ateca, Cenevre Motorshow’da ilk kez otomobil tutkunlarıyla buluştu. Ateca’nın bu yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması öngörülüyor. Çarpıcı bir tasarıma ve dinamik sürüş keyfine sahip, kalite ve kullanım kolaylığıyla öne çıkan SEAT’ın SUV sınıfındaki temsilcisi SEAT Ateca, ilk kez Cenevre Motorshow’da sergilendi.

reklam

SEAT geleneğine uygun olarak ismini İspanya coğrafyasından; İber Yarımadası’ndaki Zaragoza’nın batısında yer alan Ateca bölgesinden alan SEAT Ateca, marka için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor. Yeni Ateca, teknolojisi ve ürün özellikleriyle tam anlamıyla SEAT DNA’sını ortaya koyuyor. Full LED farlardan başlayıp, trafik sürüş asistanı ve acil durum asistanı gibi geniş güvenlik sistemleri portföyüyle devam eden kapsamlı teknoloji seçeneklerine sahip SEAT Ateca’da, 8 inç dokunmatik ekran, kablosuz akıllı telefon şarjı ünitesi ve Full Link bağlanabilirlik özellikli yeni nesil bilgi-eğlence sistemleri, Ön Bölge Asistanı Destekli ACC (adaptif hız sabitleme sistemi), Kör Nokta Tespit Sistemi ve Top-View Camera gibi otomobilin 360 derece etrafının görüntülendiği kamera sistemleri öne çıkıyor.
4,36 metrelik (dış) gövde uzunluğuyla Ateca, segmentindeki en iyi mekân kullanımını sunuyor. Azami iç mekân uzunluğu ve standart düzenlemede 510 litre geniş bagaj hacmi de bu durumu destekliyor. Büyük iç hacmiyle çok yönlü kullanım kolaylığı sağlayan Ateca aynı zamanda segmentinin en hafif araçlarından biri. Bu özelliğiyle hem şehir içi koşullarda hem de şehir dışında çevik bir sürüş deneyimini garanti ediyor.

reklam
Yeni 208 Advertisement

SEAT Ateca
2016 yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması planlanan SEAT Ateca’da iki dizel motor seçeneği sunuluyor: 1.6 TDI 115 HP manuel ve 2.0 TDI 190 HP 4×4 DSG. Benzinli motor seçenekleri arasında 115 HP gücündeki 1.0 TSI başlangıç motoru ve ACT teknolojisine sahip 1.4 EcoTSI 150 HP motor yer alıyor. 1.4 EcoTSI motor manuel, otomatik ve 4×4 versiyonlarıyla sunuluyor.