Skoda’da ok yukarıyı gösteriyor

 Skoda’da ok yukarıyı gösteriyor


Skoda, 2018 yılı büyüme stratejisi kapsamında gerçekleştirdiği atılımların olumlu yansımalarını Türkiye’de de almaya başladı. 2012 yılının ilk 7 ayını toplam 4908 adetlik satışla tamamlayan Skoda, pazar payını yüzde 1.70’e çıkarttı. Temmuz ayında ise 1004 adet ile bir önceki yılın aynı ayına göre satışlarını yüzde 98.81 arttırarak kıskandıran bir performans sergiledi.

Skoda kalitesinin her zaman rağbet görerek prim yaptığını belirten Skoda Yüce Auto Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu “2012 yılının ilk 7 ayında gösterdiğimiz satış başarısı otomotiv sektörünü de motive ederken, adı ile özdeşleşen Skoda kalitesinin her zaman talep gördüğünü de gösterdik. Pazara sunduğumuz yeni modellerin de ivme kazandırdığı satış performansı ile bir önceki yıla göre yüzde 13 oranında daralan pazarda yüzde 11 büyüme başarısı gösterdik ve Skoda en çok satan markalar sıralamasında 15. sırada yer aldı. 2012 yılının en fazla satışını Temmuz ayında 1004 adet ile gerçekleştirirken, yüzde 2.25’lik pazar payı elde ettik. Geçtiğimiz 7 aylık dönemde ise yüzde 1.70’lik pazar payı elde ettik“ dedi.

Yeni model oluşumlarında müşteri ve pazar taleplerini göz önünde bulundurarak her 6 ayda bir yeni modelini pazara sunan Skoda, hitap ettiği segment oranını yükselttikçe satışlarında da elde ettiği üstün performans ile 2012 yılı sonu için yüzde 2’lik pazar payı hedefine emin adımlarla ilerliyor.

reklam