Yeni 208

Skoda’ya da ÖTV zammı yok

 Skoda’ya da ÖTV zammı yok


Yüzde 3’lük ÖTV artışını Ekim ayında da fiyatlarına yansıtmama kararı alan Skoda, bununla birlikte yüksek teknolojili motorlara ve zengin donanımlara sahip modellerini 9150 TL’ye varan özel takas indirimleriyle satışa sunuyor. Ekim ayında, tüm Skoda yetkili satıcılarında geçerli kampanya çerçevesinde ÖTV farksız kampanyalı fiyatı 29 bin TL’den başlayan markanın popüler modeli Fabia’nın tüm versiyonları, 950 TL’ye ulaşan takas indirimleriyle satılıyor.
Geniş bagaj hacmi, pratik kullanım özellikleriyle tam bir aile otomobili olan Roomster ise, 32 bin TL’den başlayan ve ÖTV farkı yansıtılmamış fiyatlarla sunuluyor. Roomster’a bu fiyatlar üzerinden Ekim ayı boyunca 1100 TL’ye varan takas indirimi de uygulanıyor.
Skoda ailesinin konfor, düşük tüketimli motor seçenekleri ve geniş bagaj hacmini bir arada sunan popüler modeli Octavia ise, ÖTV farksız 40.700 TL’den başlayan fiyatlara satılmaya devam ediliyor. Bu modelde Ekim ayına özel 2200 TL’ye varan takas indirimleri de, Octavia’yı cazip hale getiriyor.
Yakıt tüketimi düşük 1.6 lt dizel motorlu Greenline seçeneğiyle sınıfında fark yaratan Skoda’nın SUV modeli Yeti de, Ekim ayı avantajlarından yararlanıyor. 4×2 ve 4×4 seçenekleri bulunan Yeti, bir yandan Ekim ayında 45 bin TL’den başlayan fiyatlarla sunulurken, diğer yandan 6100 TL’ye varan takas indirimleriyle satılıyor. Bu avantajlara ek olarak Yeti’nin çarpıcı metalik renkleri için herhangi bir fark alınmıyor.
Geniş ve konforlu iç mekanı, kendisine özgü iki farklı şekilde açılabilen bagaj kapağı, düşük yakıt tüketimi sunan motor seçenekleriyle prestij simgesi olan Superb’de de avantajlar sürüyor. ÖTV farkının yansıtılmadığı 54.500 TL’den başlayan fiyatlara sahip Superb’de, 4000 TL ile 9150 TL arasında değişen takas indirimleri de Ekim ayında Skoda’nın sunduğu fırsatlar arasında. Bununla birlikte konfor ve yakıt ekonomisini kusursuz birlikteliğini simgeleyen Superb Elegance 1.6 TDI araçlar için çok özel bir avantaj Ekim ayında müşterilere sunuluyor. 4000 TL değerinde elektrikli sunroof, bolero radyo, ısıtmalı ön ve arka koltuklar ve trifid tipi alaşım jantları içeren Prestij Paketi için sadece 500 TL fark talep ediliyor.